Bromski kręci "U Pana Boga za miedzą"

Bromski kręci "U Pana Boga za miedzą"
Źródło zdjęć: © AKPA

19.08.2008 | aktual.: 22.03.2017 17:09

"U Pana Boga za miedzą" - taki tytuł będzie nosiła trzecia część filmowego cyklu opowiadającego o mieszkańcach Królowego Mostu - poinformował PAP reżyser Jacek Bromski. We wtorek rozpoczął on na Podlasiu zdjęcia do nowego obrazu.

1 / 9

Krzysztof Dzierma

Obraz
© Vision Film

Ekipa filmowa zaczęła pracę w Supraślu (Podlaskie), ale w kolejnych dniach odwiedzi też pozostałe miejscowości znane z poprzednich części "U Pana Boga...", m.in. tytułowy Królowy Most, Sokółkę, Tykocin.

Równolegle z filmem kręcone będą cztery odcinki serialu o przygodach charyzmatycznego księdza i komendanta policji. Zdjęcia zakończą się w połowie października.

2 / 9

Andrzej Zaborski

Obraz
© Vision Film

- "Tym razem jednym z głównych wątków fabuły będą wybory burmistrza Królowego Mostu" - zapowiedział Bromski.

Jak mówił, kandydaci prowadzić będą negatywną kampanię wyborczą, wzorowaną na ostatnich wyborach parlamentarnych w kraju. Zobaczymy też nowych bohaterów.

3 / 9

Krzysztof Dzierma

Obraz
© Vision Film

- "Pojawi się repatriant z Ameryki, który wróci na Podlasie, pojawi się inspektorka, która przyjedzie uczyć policjantów w Królowym Moście pracy na komputerach" - powiedział Bromski i zdradził, że w roli repatrianta wystąpi mieszkający od 20 lat w USA Grzegorz Heromiński, znany przede wszystkim z roli Adasia w "Kingsajzie" Juliusza Machulskiego.

4 / 9

Jan Wieczorkowski, Joanna Sadowska

Obraz
© Vision Film

Widzowie zobaczą też aktorów z Białostockiego Teatru Lalek grających w poprzednich częściach cyklu, m.in. Andrzeja Beyę- Zaborskiego (komendant), Krzysztofa Dziermę (ksiądz), Jana Wieczorkowskiego.

5 / 9

Jacek Bromski, Ryszard Lenczewski

Obraz
© Vision Film

- "Witali nas jak przyjaciół, bardzo życzliwie" - Bromski opowiadał o reakcjach mieszkańców Supraśla na pojawienie się w ich mieście ekipy filmowej.

W jego ocenie, wynika to z faktu, że Podlasianie identyfikują się z bohaterami jego filmów.

6 / 9

Kadr z filmu ''U Pana Boga w ogródku''

Obraz
© Vision Film

Drugi reżyser, Katarzyna Rybka, dodała, że miejscowa ludność współpracuje z ekipą filmową bardzo chętnie, mimo iż kręcenie zdjęć często wkracza w ich życie osobiste.

7 / 9

Ekipa filmowa ''U Pana Boga w ogródku''

Obraz
© Paweł Janecki/Wirtualna Polska

"U Pana Boga za miedzą", który wejdzie do kin wiosną przyszłego roku, zamknie cykl opowiadający o mieszkańcach Królowego Mostu.

- "Chodzi o to, żeby zamknąć tę trylogię, tryptyk taki zrobić, bo dwa filmy to za mało, a trzy to akurat" - dodał reżyser.

8 / 9

Andrzej Zaborski i Krzysztof Dzierma

Obraz
© Vision Film

Bohaterowie "U Pana Boga..." to mieszkańcy Królowego Mostu, małej miejscowości, znajdującej się gdzieś przy naszych wschodnich granicach, w województwie podlaskim. Są wśród nich charyzmatyczny ksiądz proboszcz (w jego roli Krzysztof Dzierma), komendant policji (Andrzej Beya-Zaborski) i organista Witek (Jan Wieczorkowski). Trzon obsady stanowią aktorzy Białostockiego Teatru Lalek.

9 / 9

Plakat ''U Pana Boga za piecem''

Obraz
© Vision Film

Pierwszy film, "U Pana Boga za piecem", powstał w 1998 r., drugi - "U Pana Boga w ogródku" - w 2007 r. Według Bromskiego, są to opowieści o uroku małych ojczyzn, o ludziach, którzy chcą chronić własną indywidualność, tożsamość.

Komedię "U Pana Boga w ogródku" - gdzie jedną z głównych ról zagrał Emilian Kamiński - uhonorowano Nagrodą Specjalną Jury na zeszłorocznym festiwalu w Gdyni.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)