Trwa ładowanie...
08-01-2016 07:04

Brytyjska "Utopia" w TVP Kultura

Brytyjska "Utopia" w TVP Kultura
dr4mw7s
dr4mw7s

TVP Kultura pokaże widzom głośny brytyjski serial "Utopia", którego amerykańską wersję miał kręcić David Fincher. Premiera zapowiedziana została na 16 stycznia.

Serial opowiada historię grupy przypadkowych ludzi - fanów powieści graficznej "The Utopia Experiments" ("Eksperyment Utopia"), którzy wchodzą w posiadanie niepublikowanej dotąd części komiksu. Jej autor zawarł w manuskrypcie trop prowadzący do tajnej organizacji - Sieci, i naukowego odkrycia, które może wpłynąć na losy świata. Z dnia na dzień bohaterowie znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Motyw powieści graficznej, wokół którego skoncentrowana jest fabuła serialu, wykorzystali autorzy zdjęć, opierając całą sferę wizualną produkcji na kadrowaniu i konstruowaniu obrazów w sposób typowy dla komiksu.

"Utopia" zdobyła już rzesze oddanych fanów, krytycy zaś podkreślali jej nowatorstwo i przełomowość.

Do tej pory powstały dwa sezony - każdy po 6 odcinków. Twórcą dzieła jest Dennis Kelly. W głównych rolach występują m.in. Fiona O'Shaughnessy, Alexandra Roach, Nathan Stewart-Jarrett, Adeel Akhtar i Paul Higgins.

W Wielkiej Brytanii produkcję można było oglądać w latach 2013 - 2014. TVP Kultura emisję rozpocznie 16 stycznia. Kolejne odcinki będzie można oglądać w soboty około godz. 22.30 (powtórki przewidziano na niedziele - około północy).

dr4mw7s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr4mw7s