Trwa ładowanie...
d3owjnt
Aktualności

Brytyjska "Utopia" w TVP Kultura

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brytyjska "Utopia" w TVP Kultura
d3owjnt

TVP Kultura pokaże widzom głośny brytyjski serial "Utopia", którego amerykańską wersję miał kręcić David Fincher. Premiera zapowiedziana została na 16 stycznia.

Serial opowiada historię grupy przypadkowych ludzi - fanów powieści graficznej "The Utopia Experiments" ("Eksperyment Utopia"), którzy wchodzą w posiadanie niepublikowanej dotąd części komiksu. Jej autor zawarł w manuskrypcie trop prowadzący do tajnej organizacji - Sieci, i naukowego odkrycia, które może wpłynąć na losy świata. Z dnia na dzień bohaterowie znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Motyw powieści graficznej, wokół którego skoncentrowana jest fabuła serialu, wykorzystali autorzy zdjęć, opierając całą sferę wizualną produkcji na kadrowaniu i konstruowaniu obrazów w sposób typowy dla komiksu.

d3owjnt

"Utopia" zdobyła już rzesze oddanych fanów, krytycy zaś podkreślali jej nowatorstwo i przełomowość.

Do tej pory powstały dwa sezony - każdy po 6 odcinków. Twórcą dzieła jest Dennis Kelly. W głównych rolach występują m.in. Fiona O'Shaughnessy, Alexandra Roach, Nathan Stewart-Jarrett, Adeel Akhtar i Paul Higgins.

W Wielkiej Brytanii produkcję można było oglądać w latach 2013 - 2014. TVP Kultura emisję rozpocznie 16 stycznia. Kolejne odcinki będzie można oglądać w soboty około godz. 22.30 (powtórki przewidziano na niedziele - około północy).

d3owjnt

Podziel się opinią

Share

d3owjnt

d3owjnt