Trwa ładowanie...
d4w6p4d

Charlotte Rampling. Spojrzenie

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d4w6p4d

„Charlotte Rampling. Spojrzenie” (oryg. Charlotte Rampling: The Look) to francusko-niemiecki film dokumentalny z 2011 roku o życiu Charlotte Rampling, brytyjskiej aktorki i modelki. Film wyreżyserowała Angelina Maccarone, która jest również autorką scenariusza. Za produkcję odpowiada Serge Lalou oraz Charlotte Uzu.

Charlotte Rampling od zawsze otacza aura tajemniczości. W filmie poznajemy zarówno najistotniejsze fakty z życia aktorki, jak i anegdoty na jej temat, połączone ze wspomnieniami osób, z którymi miała w życiu do czynienia. Przez niektórych jest postrzegana jako kontrowersyjna postać, łamiąca społeczne tabu, dla innych jest ikoną stylu i elegancji. Bez wątpienia jednak jest nie tylko międzynarodową gwiazdą, lecz również nieustraszoną i nieugiętą w swej postawie awangardową artystką, która zawsze podąża za głosem instynktu, a nie rozumu, co nie zawsze okazuje się dla jej kariery korzystne.

Pracowała z najsłynniejszymi reżyserami świata, choć karierę zaczynała na wybiegu dla modelek. To ona zagrała w „Zmierzchu Bogów”, „Czasie Orchidei”, „Znikającym Punkcie” i „Nocnym portierze”, który wywołał debatę na temat łamania tabu. To również ona zainspirowała Helmuta Newtona do jego pierwszych nagich zdjęć. Była również muzą Woody’ego Allena i Paula Newmana, choć - jak sama twierdzi - wolała pracować z takimi awangardowymi reżyserami, jak Nagisa Ōshima czy Francois Ozon.

Charlotte Rampling. Spojrzenie
Tytuł oryginalny

Charlotte Rampling: The Look

Gatunek

dokumentalny

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2011

Czas trwania

90 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4w6p4d
d4w6p4d
d4w6p4d