Trwa ładowanie...
chłodna 25
10-07-2012 17:53

Chłodna 25: Tego nie zobaczysz na torrentach!

Chłodna 25: Tego nie zobaczysz na torrentach!Źródło: Film Polski
d3osctb
d3osctb

Zapraszamy na kolejne spotkanie z polskim kinem, tym razem pokażemy filmy młodych reżyserów, które wzięły udział w Konkursie Młodego Kina i w Przeglądzie Młodego Kina Niezależnego na tegorocznym Festiwalu w Gdyni.

Po projekcji spotkanie z reżyserami poprowadzi Anna Serdiukow.

Serce do walki
reżyseria. Tomek Matuszczak, 2011, 24'
Produkcja: Studio Munka – Stowarzyszenie Filmowców Polskich
Koprodukcja: Vostok8

Film rozgrywa się w abstrakcyjnej przestrzeni miejskiej, nigdy nienazwanej. Może być nią każde mniejsze miasto w Polsce. Julka kocha fotografię i dzięki swojej pasji poznaje Maćka. Oboje mieszkają na zwykłym, dość niebezpiecznym osiedlu. Od lat terenem rządzą kibice z dwóch klubów piłkarskich: Czarnych i Pogoni. Maciek i Julka, współcześni Romeo i Julia, równie niewinni i młodzi jak bohaterowie klasycznego dramatu, stoją po przeciwnych stronach futbolowej barykady, a ich miłość rozpoczyna serię tragicznych zdarzeń. Film ukazuje ich przemianę i dojrzewanie na skutek doświadczeń, które stają się ich udziałem.

d3osctb

KONKURS MŁODEGO KINA na 37 Gdynia Film Festival.

Jezioro

reż. Jacek Piotr Bławut, 2011, 28'
Produkcja: Studio Munka – Stowarzyszenie Filmowców Polskich
Koprodukcja: Studio Filmowe Rabarbar

„Cudza dusza - ciemny las” to kluczowa sentencja dla tego filmu. „Jezioro” opowiada historię mężczyzny, który po śmierci żony próbuje odkryć pozostawioną przez nią tajemnicę. To opowieść o zawikłanych relacjach międzyludzkich oraz o próbie odzyskania czasu straconego. Tytułowe jezioro oczarowuje swoim pięknem, ale nie dla każdego jest przyjazne. Potrzeba odnalezienia w sobie wygasłych emocji oraz nieopanowana chęć odkrycia tajemnicy Jeziora, prowadzą głównego bohatera coraz głębiej w jego otchłań.

d3osctb

KONKURS MŁODEGO KINA na 37 Gdynia Film Festival.

Pokój

Reż. Sławomir Shuty, Maciej Bochniak, 2011, 29'
Produkcja: Impression2Films s.c

Pokój to opowiedziana groteskowo historia nawiedzonego pokoju, który staje się tematem reportażu telewizyjnego. Do miejsca, w którym doszło do kontaktu z siłami nadprzyrodzonymi dociera ekipa z lokalnej telewizji. Podczas oczekiwania na matkę – bohaterkę reportażu, na plan filmowy wkrada się anarchia. Między realizatorami pojawiają się napięcia, na światło dzienne wychodzą mroczne sekrety mieszkańców domu. Nawarstwienie konfliktów prowadzi do makabrycznego finału.
Pokój jest produkcją niezależną. Został zrealizowany przez młody zespół produkcyjny Impression2Films, firmy, która stawia sobie za cel wspieranie ciekawych, odważnych i twórczych projektów.

d3osctb

PRZEGLĄD POLSKIEGO KINA NIEZALEŻNEGO na 37. Gdynia Film Festival - Złota Ryba Multimediaoff (nagroda publicznośći)

Twórcy:

Tomek Matuszczak
Urodzony w 1979 roku w Bydgoszczy, absolwent reżyserii PWSFTviT w Łodzi, a także kierunku "Realizacja obrazu" w Camerimage Fim School w Toruniu. Dotychczasowe realizacje: "Ogrodzenie", serial dokumentalny "Wrzesień 1939" (dla Dscovery Historia), "Autonaprawa" (dyplom PWSFTViT), "Papierośnica", "Błogo", "Dwie Stówy z Montażem", "Z Rozpędu" oraz szereg reklam telewizyjnych.

* Jacek Piotr Bławut*
Urodzony w Łodzi 19.10.1978 roku. Absolwent ASP we Wrocławiu oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Reżyser oraz współautor scenariuszy filmów fabularnych, w tym „Dzień Czekolady” nagrodzony na Filmowym Festiwalu w Cannes 2010 nagrodą im. Krzysztofa Kieślowskiego za najlepszy scenariusz. Jest również autorem zdjęć do wielu filmów dokumentalnych.

d3osctb

Sławomir Shuty (ur. 1973) artysta intermedialny: pisarz, reżyser filmowy, fotograf, performer, twórca artzina „Baton”. Jest autorem książek: „Nowy Wspaniały Smak”, „Bełkot”, „Cukier w Normie”, „Zwał” , „Produkt Polski”, „Cukier w normie z ekstrabonusem” oraz pierwszej polskiej powieści internetowej „Blok”. Pomysłodawca i menedżer cyklu performansów „Cyrk z Huty”. Autor „Disco Polo Opery”, której premiera odbyła się w 2003 w Teatrze Łaźnia w Krakowie. W 2005 roku za powieść „Zwał” nagrodzony Paszportem „Polityki”. Pozycja ta zdobyła również tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca. Wyreżyserował filmy: „W drodze”, „Luna” i „Panoptykon”. Stypendysta Ministra Kultury w roku 2005 i 2010, Stypendysta Homines Urbani w roku 2008.

Maciej Bochniak(ur. 1984) - scenarzysta (absolwent Wyższego Studium Scenariuszowego PWSFTviT w Łodzi), reżyser, fotograf, perkusista (ukończył Państwową Podstawową Szkołę Muzyczną w Krakowie), producent. Debiutował krótkometrażowym filmem fabularnym "I Love You So Much" oraz dokumentem "Przyjęcie" w ramach programu "Pierwszy Dokument" w Studio Munka. Współautor filmu "Pokój" oraz autor pełnometrażowego filmu dokumentalnego "Miliard szczęśliwych ludzi" . Autor kilku scenariuszy krótko i pełnometrażowych (w tym będącego w fazie developmentu filmu "Undone" reż. Anna Justice)a także reportaży telewizyjnych, koncertów i reklamówek.

Cykl "Nie znajdziesz tego na torrentach" ma promować kino spoza mainstreamowego obiegu. Raz w miesiącu o godzinie 20.00 pokazujemy na Chłodnej25 filmy, które na moment trafiły do kin, ale szybko zeszły z afisza, oraz takie, które, choć zrealizowane w Polsce, w ogóle nie znalazły się w planach repertuarowych krajowych dystrybutorów. Po seansach zapraszamy na spotkania z autorami.

d3osctb

Śpieszmy się kochać filmy, tak szybko odchodzą.

12 lipca (czwartek)
After PLANETE+ DOC | odc. 2 | Mistrz tańca powraca, reż. Christian Holten Bonke & Andreas Koefoed.
godz.20.00
wstęp 10 zł

Zapraszamy na nowy cykl filmowy "After PLANETE+ DOC". Od czerwca przez całe lato na Chłodnej25 o 20.00 będziecie mogli nadrobić zaległości z tegorocznej edycji festiwalu i zobaczyć najlepsze zdaniem jurorów i publiczności filmy pokazywane w maju na 9. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL. Cotygodniowym pokazom będą towarzyszyły spotkania z zaproszonymi gośćmi.

Film dokumentalny to więcej niż temat. Sprawdź czy rozumiesz świat i czy świat rozumie Ciebie!

d3osctb

Mistrz tańca powraca (Ballroom dancer)
reż. Christian Holten Bonke & Andreas Koefoed, Dania, 2011, 80 min

Sekcja: Bohaterowie są wśród nas
Konkurs: Nagroda Millennium, Grand Prix Dolnego Śląska - Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego

W 2000 roku ukraiński tancerz - Slavik Krykliwy, odnosi spektakularny sukces, wygrywając najbardziej prestiżowe konkursy taneczne. Wraz z ówczesną partnerką - Joanną Leunis, zajmuje pierwsze miejsce w Światowych Mistrzostwach w Tańcach Latynoskich. Wydaje się, że kariera stoi przed nim otworem, jednak z niewiadomych przyczyn porzuca taniec.

Dziś, gdy jego ciało nie jest już tak sprawne i elastyczne jak kiedyś, Slavik planuje powrót na taneczny parkiet. Razem z Anną Melnikową, jego zawodową i życiową partnerką, chce ponownie zabłysnąć w świecie gwiazd tańca. Jednak Anna nie potrafi dopasować się do emocjonalnej i wymagającej natury partnera. Czy ich miłość nie przetrwa tak trudnego i bolesnego wyzwania?.

Wybrane nagrody i festiwale:
2011 - CPH:DOX, Kopenhaga /CPH:DOX Copenhagen,
2011 - IDFA/International Documentary Festival Amsterdam

d3osctb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3osctb