Trwa ładowanie...
d3gzt6b

Cleavant Derricks

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Knoxville, Tennessee, USA

Filmografia:

Slugger's Wife, The (1985) (Manny Alvarado)

Moskwa nad rzeką Hudson (1984) (Lionel Witherspoon)

Sliders: Piąty Wymiar () (Rembrandt 'Crying Man' Brown)

Off Beat (1986) (Abe Washington)

d3gzt6b

Amerykański aktor, kompozytor, muzyk, piosenkarz. Kojarzony głównie z rolą Rembrandta Browna z serialu telewizyjnego „Sliders: Piąty wymiar”.

Cleavant Derricks urodził się 15 maja 1953 roku w Knoxville w Tennessee, w Stanach Zjednoczonych. Ukończył szkołę Vinette Carrol w Urban Arts Theatre. Zaczynał swoją karierę od napisania muzyki gospel. Jego piosenki wykonywali tacy artyści jak: Bonnie Pointer i Dale Evans. Wraz ze swoim ojcem, Ministrem Baptystów - kompozytorem gospel,* Cleavant napisał album pt. "Satisfaction Gauranteed", za co został nominowany do Nagrody Grammy.*

Później Cleavant wyruszył do Nowego Jorku, aby spróbować swoich sił jako aktor. Został przyjęty do rewii na Broadway’u. Zapewniło mu to występy w m.in.: Jesus Christ Superstar, Big Deal, I Have A Dream i Your Arms Are Too Short To Box With God. W telewizji Cleavant występował w serialach np. Drexells' Class, Whoops i Something Wilder. Często gościł w takich produkcjach jak: Roseanne, Thea, L.A. Law, A Different World i The Equalizer. W 1999 roku wydał płytę "Beginnings", a w 2004 roku „Brooklyn”.

W 1995 roku otrzymał rolę piosenkarza Rembrandta Browna w serialu fantastyczno-naukowym pt. „Sliders: Piąty wymiar”. Aktor jest jedyną osobą z obsady serialu, która była w serialu od początku do końca. Od kilku lat Derricks gra w musicalach na słynnym nowojorskim Broadwayu.

Cleavant ma brata bliźniaka, Clintona Derricksa-Carolla, który jest także aktorem i kompozytorem. Clinton wystąpił gościnnie w „Sliders”, w odcinku "The King is Back", gdzie zagrał sobowtóra Rembrandta.

Cleavant Derricks mieszka w Los Angeles w Kalifornii. Jego żona to Portia Derricks, pisarka.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gzt6b
d3gzt6b
d3gzt6b