Trwa ładowanie...
d3oxjze
Aktualności

Cykl ''Wyzwolone Lata 60.'' w kwietniu w Planete +

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cykl ''Wyzwolone Lata 60.'' w kwietniu w Planete +
(mat. promocyjne)
d3oxjze

Dzieci-kwiaty i muzyczna rewolucja, filmowy portret supermodelki Twiggy na tle swingującego Londynu oraz zbliżenie na legendę francuskiego kina, Brigitte Bardot. W kwietniu PLANETE+ zaprasza na dokumenty, które wprowadzą widza w klimat szalonych, wyzwolonych lat 60.

Czteroodcinkowy dokument „Lato miłości. Świat według hipisów” to energetyczna opowieść o 1967 roku. Wtedy to tysiące młodych ludzi z całych Stanów Zjednoczonych przyjechało do Haight–Ashbury, mekki hipisów w San Francisco, by wziąć udział w ruchu „Summer of Love”, którego kulminacją był legendarny festiwal w Monterey w Kalifornii. Autorzy dokumentu pokazują rok wypełniony siłą Flower Power, wolną miłością, społecznymi postulatami a przede wszystkim mnóstwem rewolucyjnej muzyki. W filmie rozbrzmiewają hity kultowych zespołów tamtego okresu: The Animals, Janis Joplin i Big Brother & The Holding Company, The Who, Grateful Dead czy Jefferson Airplane.
Premiery w pasmie MUZYKA, piątki od 4 do 25 kwietnia, o godz. 20:50.

Chłopięca fryzura, krótka spódniczka, androgeniczna sylwetka – to znaki rozpoznawcze Twiggy, 16-letniej drobnej modelki, która została okrzyknięta „Twarzą roku 1966”. Autorzy dokumentu „Twiggy. Ideał lat 60.” przyglądają się fenomenowi dziewczyny, która z dnia na dzień została „królową” swingującego Londynu i wzorem do naśladowania dla tysięcy brytyjskich nastolatek. Wpisała się w rewolucję obyczajową lat 60., stając się nie tylko muzą poszukujących artystów ale także jednym z symboli emancypacji kobiet. Twórcy dokumentu zapraszają na wyjątkowy wywiad z Twiggy, która będzie przewodniczką po Londynie lat 60. Jej opowieść uzupełnią archiwalne zdjęcia i ścieżka dźwiękowa z hitami z epoki.
Premiera w pasmie PORTRETY w sobotę 19 kwietnia, o godz. 20:45

„Brigitte Bardot intymnie” to wyjątkowa biografia legendy francuskiego kina lat 60. Reżyser David Teboul nakręcił dokument bez udziału aktorki – za to na podstawie jej prywatnych archiwów i filmów fabularnych, odwiedził też z kamerą jej domy w La Madrague i La Garrigue w Saint-Tropez. Z tego unikatowego, wyjątkowo cennego materiału powstał intymny portret aktorki, która na oczach widzów i mediów z niewinnej dziewczyny przeobraziła się w femme fatale i symbol seksualnego wyzwolenia. Teboul w swoim filmie wychwycił wszystkie sprzeczności składające się na osobowość „BB” – kobiety namiętnej w miłości, melancholijnej a jednocześnie nieujarzmionej.
Premiera w pasmie PORTRETY w sobotę 26 kwietnia, o godz. 20:45

d3oxjze

Podziel się opinią

Share

d3oxjze

d3oxjze