Trwa ładowanie...
d1oqz74

Czarownice z Salem

Najnowsze informacje
3.5
(121 głosów)
Oceń:
2
d1oqz74

W purytańskiej osadzie Salem kilka młodych dziewcząt zaczęło spotykać się potajemnie w lesie, by oddawać się dziwnym praktykom. W czasie tańca wpadają w trans, a jedna z nich, Abigail Williams, podczas takiego seansu poprzysięgła śmierć żonie Johna Proctora, człowieka, u którego kiedyś pracowała. Owa kobieta gdy zorientowała się, że jej męża łączy romans z piękną Abigail nakazuje ją odprawić. Szukająca zemsty dziewczyna nie cofnie się przed niczym, by odzyskać dawnego kochanka i pogrążyć swoją rywalkę.

Tymczasem wychodzą na jaw nocne spotkania Abigail i jej przyjaciółek. Potem dwie z nich zapadają w narkotyczny jakby sen i przerażona społeczność Salem skłonna jest dać wiarę tym, którzy widzą w tym wszystkim działanie nieczystych sił. Uśpiona dotychczas purytańska osada zostaje ogarnięta nagle zbiorową histerią. By zapobiec szaleństwu, do Salem, gdzie mężowie oskarżają żony, dzieci rodziców, przybywa sędzia Danforth. I wtedy właśnie nadchodzi tak długo oczekiwana przez Abigail okazja.

Wszystkiemu winna jest według niej żona Johna Proctora, a gdy ten usiłuje jej bronić, sam staje się podejrzany. Ich miłość, której nie zdołał naruszyć przelotny romans Johna, zostaje wystawiona na ciężką próbę. Mają przeciw sobie wszystkich, a ich sojusznikiem jest tylko diabeł. Tak przynajmniej uważają mieszkańcy spokojnej wioski Salem...

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oqz74
d1oqz74
d1oqz74