Trwa ładowanie...
d7p1arp
d7p1arp

Człowiek na krawędzi - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Człowiek na krawędzi” (ang. Man on a Ledge) to amerykański thriller z 2012 roku, wyreżyserowany przez Asgera Letha. Scenariusz napisał Pablo Fenjves, zaś muzykę Henry Jackman. Film wyprodukowali Lorenzo di Bonawentura i Mark Vahradian.

Nowy Jork budzi się powoli do życia, kiedy w strudze porannego słońca przechodnie zauważają stojącego na położonym na wysokości 21 piętra gzymsie mężczyznę. Potencjalny skoczek (znany z „Avatara” Sam Worthington) wybrał sobie elegancką i dobrze widoczną lokalizację – gzyms należy do luksusowego Roosevelt Hotel położonego w samym centrum miasta. Na dole bardzo szybko zbiera się tłumek gapiów, czekających na jego następny ruch.

Na miejscu zaraz zjawia się policja, którą czeka jednak niespodzianka: niezidentyfikowany mężczyzna oświadcza, że będzie rozmawiał tylko z konkretną negocjatorką. Lydia Mercer (Elizabeth Banks), której przyjazdu żąda, znana jest ze swoich wcześniejszych, spektakularnych akcji. Jednak obecnie próbuje wrócić do normalności po niedawnym negocjacyjnym fiasku, które zakończyło się śmiercią rozmówcy.

Rozmowa z samobójcą in spe szybko uruchamia w głowie Mercer ostrzegawczą lampkę – temu mężczyźnie nie chodzi o odebranie sobie życia... Kim jest naprawdę? Czy łączy go coś z włamywaczami (Genesis Rodriguez, Jamie Bell), którzy w tym samym czasie rozpoczynają skok na położoną po drugiej stronie ulicy Nowojorską Giełdę Diamentów? Wkrótce okaże się, że wszyscy łącznie ze zgromadzonymi na ulicy gapiami są częścią misternego planu.

d7p1arp

W obrazie wystąpili również: Anthony Mackie jako Mike Ackerman, Ed Harris − David Englander, Kyra Sedgwick − Suzie Morales, Edward Burns − Jack Dougherty, Titus Welliver − Nathan Marcus, William Sadler − Valet.

d7p1arp

Podziel się opinią

Share
d7p1arp
d7p1arp