Trwa ładowanie...
dat3zhz
Aktualności

Cztery filmy premierowo na ekranach kin sieci Multikino

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cztery filmy premierowo na ekranach kin sieci Multikino
(East news)
dat3zhz

Już 18 września w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo aż cztery filmy: spektakularny thriller akcji *"Everest", ekranizację drugiego tomu bestsellerowej trylogii fantastycznej Jamesa Dashnera - "Więzień labiryntu: Próby ognia", dramat "Młodość" Paolo Sorrentino ("Wielkie piękno") oraz thriller "Anatomia zła" Jacka Bromskiego.*

Spektakularny thriller akcji oparty na jednej z najtragiczniejszych w historii wypraw na Mount Everest. Wszystko działo się w maju 1996 r., kiedy jednego dnia w śniegach Mount Everestu zginęło 15 wspinaczy. Film opowiada historię grupy ośmiorga himalaistów, którzy pod przewodnictwem Roba Halla (Jason Clarke), próbują zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu. Walka ze śmiertelnym zimnem, nawałnicami śnieżnymi, walka o tlen i przetrwanie. „Everest” to film o granicach ludzkiej wytrzymałości: fizycznej i psychicznej. W obsadzie: Jake Gyllenhaal, Keira Knightley, Josh Brolin, Emily Watson, Robin Wright. Za reżyserię odpowiada Baltasar Kormákur („Agenci”). Autorami scenariusza są zaś dwukrotnie nominowany do Oscara William Nicholson („Gladiator”, „Niezłomny”) oraz laureat Oscara Simon Beaufoy („Slumdog. Milioner z ulicy”, „127 godzin”).

„Więzień labiryntu: Próby ognia” to ekranizacja drugiego tomu bestsellerowej trylogii fantastycznej Jamesa Dashnera. Labirynt był tylko początkiem, a na bohaterów czeka jeszcze więcej niespodzianek, pułapek i mylnych tropów. Thomas był pewien, że ucieczka z labiryntu będzie oznaczała wolność dla niego i pozostałych Streferów. Tajemnicza organizacja DRESZCZ nie zakończyła jednak swych niesamowitych eksperymentów. Rozpoczyna się Faza Druga. Czas na próby ognia. Streferzy mają dwa tygodnie, aby przejść przez Pogorzelisko - najbardziej spaloną część świata, pustynię, na której na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo. Jakby tego było mało, pojawiło się nowe zagrożenie - inna grupa, której przetrwanie zależy od unicestwienia Streferów. Nowi są zdeterminowani, aby przetrwać. Dlatego wciąż nie można przestać uciekać - chyba że chce się być więźniem do końca życia. Film w cyfrowym 3D i w wersji 2D.

Najnowszy film twórcy nagrodzonego Oscarem „Wielkiego piękna”. Paolo Sorrentino przedstawia olśniewającą wizualnie, pełną emocji i błyskotliwego humoru opowieść o gościach luksusowego hotelu u podnóża Alp. Wybitny kompozytor (Michael Caine) otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Piękna kobieta (Rachel Weisz) chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla dziewczyny (Paloma Faith), od której wszystko ją różni. Słynny reżyser (Harvey Keitel) szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Charyzmatyczny aktor (Paul Dano), znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie. Miss Universe postanawia wszystkim pokazać, dlaczego to ona jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Wielka gwiazda (Jane Fonda) zjawia się po latach, by prosto w twarz powiedzieć mężczyźnie swojego życia, co naprawdę o nim myśli. Kilka letnich dni, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości.

Nominowany do Złotych Lwów 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni obraz Jacka Bromskiego o wydarzeniach, które wstrząsnęły Polską. Płatny zabójca o pseudonimie „Lulek” (Krzysztof Stroiński) zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Wkrótce potem prokurator (Piotr Głowacki), który kilka lat wcześniej doprowadził do jego aresztowania, składa mu propozycję nie do odrzucenia. W zamian za duże pieniądze, wymazanie kartoteki i możliwość dyskretnego opuszczenia kraju, „Lulek” ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego. Zabójca angażuje do pomocy Staszka (Marcin Kowalczyk), wydalonego z armii snajpera, który został kozłem ofiarnym nieudanej misji w Afganistanie. Podając się za oficera kontrwywiadu, „Lulek” wmawia eksżołnierzowi, że został wybrany do zadania specjalnego i jeśli je wykona, dostanie szansę na powrót do wojska.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android, Windows Phone oraz iOS.

dat3zhz

Podziel się opinią

Share
dat3zhz
dat3zhz