Trwa ładowanie...
27-02-2015 14:33

Daniel Olbrychski skończył 70 lat. Zobacz zwiastun jego nowego filmu

Share
Daniel Olbrychski skończył 70 lat. Zobacz zwiastun jego nowego filmu
dyqgmcw

Ikona polskiego kina, ulubiony aktor Andrzeja Wajdy, kochany przez publiczność, ale czasem też przez nią nienawidzony. Wspaniały, wybitny, niezwykły... po prostu Daniel Olbrychski. Zagrał kilkadziesiąt pamiętnych ról, m.in. Rafała Olbromskiego w "Popiołach", Lucjana w "Weselu", wcielał się w postać Kmicica w "Potopie" i Azji w "Panu Wołodyjowskim". To jedyny polski aktor, którego oddanie pracy podziwiała amerykańska megagwiazda Angelina Jolie. 27 lutego Daniel Olbrychski skończył 70 lat, mimo to ani myśli o emeryturze. Dziś, premierowo i tylko w WP możecie zobaczyć zwiastun jego najnowszego filmu. Zapraszamy!

Poniżej prezentujemy oficjalny zwiastun do "Piąte: nie odchodź" w reżyserii Katarzyny Jungowskiej. Film zdobył nagrodę im. Janusza Morgensterna dla Najlepszego debiutu oraz był pokazywany w Konkursie 1-2 na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

W filmie, poza Danielem Olbrychskim, zobaczymy Michalinę Olszańską - uzdolnioną aktorkę młodego pokolenia, która zagrała w takich produkcjach jak „Miasto 44” i „Jack Strong”, Grażynę Szapołowską, Łukasza Simlata oraz debiutującą na wielkim ekranie piosenkarkę Patrycję Markowską. Film pojawi się w kinach już 13 marca.

dyqgmcw

Za zdjęcia odpowiedzialny jest Piotr Śliskowski („Mój rower”, „Generał Nil”, „80 milionów”), a oprawą muzyczną zajął się Paweł Mykietyn („33 sceny z życia”, „Essential Killing”, „Tatarak”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”). Stylizacje aktorów zaprojektował Maciej Zień.

Po stracie matki piętnastoletnia Roma próbuje uporządkować swoje życie na nowo. Mieszka z ojcem. Mężczyzna jest jednak kompletnie pochłonięty pracą i zaniedbuje relacje z córką. Pomimo wzajemnej potrzeby bliskości, oboje żyją obok siebie i nie potrafią nawiązać głębokiego kontaktu. Dziewczyna znajduje ukojenie w intensywnych treningach tańca. Pewnego dnia do opuszczonego domu w sąsiedztwie Romy wprowadza się tajemniczy nieznajomy (Daniel Olbrychski). Nastolatka zaczyna podejrzewać, że małomówny mężczyzna jest jej Aniołem Stróżem.

dyqgmcw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyqgmcw
dyqgmcw