Trwa ładowanie...
d3mg0ae
Aktualności

David Bowie i wynalazca świetlówki

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
David Bowie i wynalazca świetlówki
d3mg0ae

David Bowie w nowym filmie Christophera Nolana "The Prestige" gra serbskiego wynalazcę Nikolę Teslę.

Nikola Tesla to jeden z najbardziej znanych wynalazców w historii. Opatentował 112 różnych urządzeń w tym między innymi silnik elektryczny, dynamo rowerowe czy świetlówkę. To dzięki jego pracom możliwy był rozwój radiofonii i telewizji na świecie. Tesla był także twórcą pierwszych urządzeń zdalnie sterowanych drogą radiową.

David Bowie ma na konie kilka ról filmowych. Pojawił się na przykład w obrazie "Basquiat"jako Andy Warhol. W "Zagadce nieśmiertelności" z 1983 roku zagrał u boku "Catherine Deneuve".

d3mg0ae

Opowiedziana w filmie "The Prestige" historia zaczyna się w 1878 roku. Główni bohaterowie to dwaj młodzi, występujący na scenie iluzjoniści. Jeden z nich w przypływie złości napisał paszkwilancką recenzję na temat występów drugiego. Rozpoczyna się pomiędzy nimi walka o sławę, pieniądze i przywilej bycia najlepszym. Mnożące się zbiegi okoliczności skutecznie podtrzymują pomiędzy rywalami atmosferę nienawiści. Wydarzenia ukazane są w powieści z punktu widzenia Andrew Wesleya - dziennikarza, którego pociąga wszystko, co niezwykłe.

W rolach głównych pojawią się Hugh Jackman, Christian Bale, Michael Caine i Scarlett Johansson.

d3mg0ae

Podziel się opinią

Share
d3mg0ae
d3mg0ae