Trwa ładowanie...
d1slfdz
Aktualności

Dawid Ogrodnik zagra Józefa Piłsudskiego. Ma tylko 30 lat. Czy nie jest za młody?

Filip Bajon potwierdził, że wyprodukuje biografię Józefa Piłsudskiego. W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” zdradził, że w marszałka wcieli się 30-letni Dawid Ogrodnik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dawid Ogrodnik zagra Józefa Piłsudskiego. Ma tylko 30 lat. Czy nie jest za młody?
(ONS.pl)
d1slfdz

O swoich zamiarach Filip Bajon informował już w styczniu w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle. Teraz przyszła pora na szczegóły.

- Postanowiliśmy w studiu Kadr, że zrobimy film o Józefie Piłsudskim, bo takiego filmu nie ma – tłumaczy reżyser „Arii dla atlety” w rozmowie z Jackiem Szczerbą.

Reżyserią zajmie się Michał Rosa („Rysa”, „Czas honoru” czy serial „Bodo”), który napisał również scenariusz.

d1slfdz

- Zdecydowaliśmy, że akcja obejmie lata 1900-14. Zakończy się wejściem Pierwszej Brygady do Kielc, kiedy mieszkańcy tego miasta zamykali przed nią okna i drzwi. Potem będą już tylko trzy minuty z 1918 r. - z Piłsudskim przemawiającym z Cytadeli.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Domena publiczna
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną

W głównej roli zobaczymy Dawida Ogrodnika, znanego z takich filmów jak "Chce się żyć ", "Jesteś Bogiem" czy "Ostatnia rodzina". Bajon uspokoił sceptyków, których może niepokoić młody wiek aktora.

- Ma tyle lat co Piłsudski, gdy film się zaczyna. Postarzenie go nie będzie stanowiło problemu. Reszty obsady jeszcze nie ustalono, ale to muszą być ludzie młodzi.

Zdjęcia planowane są na połowę sierpnia. Wszystko zależy od pozyskania funduszy z PISF-u. Ekipa będzie kręcić w Łodzi, Zakopanem i Krakowie.

d1slfdz

Podziel się opinią

Share

d1slfdz

d1slfdz