Trwa ładowanie...

"Deep love" rusza w światłoczułą podróż

Share
"Deep love" rusza w światłoczułą podróż
Źródło: Studio Munka-SFP
d1lt8xd

1 września Polska Światłoczuła znowu rusza w trasę. Tym razem odwiedzi południową części kraju z filmem Jana P. Matuszyńskiego "Deep love". Film zdobył już uznanie w Polsce – Srebrny Lajkonik dla najlepszego filmu dokumentalnego, jak i zagranicą – nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie. Ten piękny film młodych twórców stawia nas przed fundamentalnym pytaniem o to jak żyć.

Projekcjom towarzyszyć będą spotkania z reżyserem filmu Janem P. Matuszyńskim oraz montażystą Przemysławem Chruścielewskim. Widzowie małych miejscowości, gdzie nie ma kina, będą mieli okazję zobaczyć dobre, polskie kino i porozmawiać z twórcami osobiście. Polska Światłoczuła pojawi się w różnych zakątkach kraju:

Spotkania z Janem P. Matuszyńskim – reżyserem:
1 IX Miasteczko Śląskie, g. 18:00 (Miejski Ośrodek Kultury)
2 IX Chybie, g. 18:30 (Gminny Ośrodek Kultury, ul. Cieszyńska 2)
3 IX Nowy Wiśnicz, g. 10.30 (Zakład Karny)

d1lt8xd

Spotkania z Przemysławem Chruścielewskim – montażystą:
8 IX Zabłocie, g. 18.00 (Świetlica w Zabłociu)
9 IX Urzędów, godz. 19.00 (Gminny Ośrodek Kultury, Dzikowskiego 1)
10 IX Uherce Mineralne, godz. 18.00 (Ursa Maior, Uherce Mineralne 122 A)
11 IX Uherce Mineralne, godz. 10.00 (Zakład Karny) „Deep Love”

W filmie Jana P. Matuszyńskiego kluczowym pytaniem staje się nie to, czy żyć, tylko jak żyć. Dla Janusza, głównego bohatera, pełnią życia i pełnią szczęścia jest nurkowanie. Czy bez tego, mimo dużego ryzyka, jego życie miałoby sens? W jednej chwili, to zdawałoby się proste pytanie, nabiera innego sensu. Bo w wyniku wypadku podczas przygotowań do kolejnego zejścia pod wodę, zdrowy, opalony, krzepki sześćdziesięciolatek Janusz Solarz, zamienia się w wymagającego stałej opieki człowieka.

Jego życie , diametralnie się zmienia. Obserwujemy zmagania i codzienną, ciężką pracę, by zmusić ciało do dawnej sprawności. A wszystko po to, by znów móc nurkować. I to poniżej 100 metrów, jak dawniej. Teraz wiąże się to z poważnym zagrożeniem nie tylko zdrowia, ale i życia. Celem, który sobie wyznacza, jest zejście w Blue Hole w Egipcie. Towarzyszymy mu w kolejnych, niezwykle emocjonujących i trzymających w napięciu, etapach realizacji tego marzenia.

Deep love to film o wielkiej pasji, o miłości. Miłości, która jest silniejsza, niż to, co podpowiada rozum i lekarze. Jest w filmie jeszcze jedna miłość - kobiety do mężczyzny, miłość, dzięki której marzenia głównego bohatera mają szanse na spełnienie.

d1lt8xd

Podziel się opinią

Share
d1lt8xd
d1lt8xd