Trwa ładowanie...

''Devil's Knot'': Colin Firth u boku Reese Witherspoon

Share
''Devil's Knot'': Colin Firth u boku Reese Witherspoon
d3advyh

<a href="http://film.wp.pl/colin-firth-6032099309479041c">Colin Firth</a> dołączył do <a href="http://film.wp.pl/reese-witherspoon-6032107693253249c">Reese Witherspoon</a> w obsadzie nowego filmu Atoma Egoyana, "Devil's Knot".

Obraz powstanie w oparciu o książkę Mary Leveritt opisującą prawdziwe wydarzenia z 1993 roku, kiedy to w Memphis w stanie Arkansas zamordowanych zostało trzech ośmioletnich chłopców. O zbrodnię oskarżono trzech nastolatków, rzekomych wyznawców satanizmu, choć w rzeczywistości brakowało dowodów, a śledczy popełniali błąd za błędem. Nastolatków wtrącono do więzienia na dożywocie, a media porównały proces do polowania na czarownice.

Reese Witherspoon zagra Pam Hobbs, matkę jednej z ofiar, która z początku przekonana jest o winie nastolatków, jednak wkrótce zaczyna wątpić w swoje racje. Do aktorki dołączył Colin Firth. Brytyjczyk wcieli się w Rona Laksa, prywatnego detektywa, który zeznawał na korzyść oskarżonych.

Podstawą dla scenariusza jest publikacja dziennikarki śledczej Mary Leveritt "Devil's Knot: The True Story of the West Memphis Three". Jego autorami są Scott Derrickson i Paul Boardman. Atom Egoyan wprowadził poprawki. Prace na planie rozpoczną się latem 2012 roku. Zdjęcia powstaną w Luizjanie.

Firtha można obecnie zobaczyć w polskich kinach w thrillerze "Szpieg".

d3advyh

Podziel się opinią

Share
d3advyh
d3advyh