ycipk-3nhd57
ycipk-3nhd57

Dwie wigilie - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Dwie wigilie - film obyczajowy w reżyserii Kazimierza Tarnasa. W rolach głównych wystąpili Jerzy Bińczycki, Aleksander Machalica i Anna Gornostaj.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Dwie wigilie – opis fabuły

Pewnego wieczoru technik Maciek (w tej roli Aleksander Machalica), który pracuje w fabryce, poznaje architekta Edwarda (w tej roli Jerzy Bińczycki). Edward prosi Maćka, aby odwiózł go do domu, ponieważ jest zbyt pijany, żeby prowadzić samochód.

W domu chłopak poznaje śliczną córkę architekta, Jadwigę (w tej roli Jolanta Piętek – Górecka), która studiuje na pierwszym roku PWST. Młodzi zakochują się w sobie, a podczas wspólnego wyjazdu w góry zostają kochankami. Niedługo później okazuje się, że dziewczyna jest w ciąży, jednak woli usunąć dziecko, niż zrezygnować z kariery.

W międzyczasie Jacek (w tej roli Marek Obertyn) wiąże się z plastyczką Danką (w tej roli Anna Gornostaj). Jacek pomimo udanego romansu nie potrafi zapomnieć o rodzinie, którą zostawił. W trakcie Wigilii mężczyzna chce zobaczyć się z synem Tomkiem. Nie przychodzi na kolację do Maćka i Jadwigi, a zdenerwowana Danka rozpoczyna poszukiwania ukochanego.

ycipk-3nhd57

Tytułowe Dwie wigilie są klamrą zwieńczającą rok z życia bohaterów, którzy wspominają zeszłoroczne święta, próbując rozliczyć się z przeszłością.

Dwie wigilie – nagrody

Złoty Ekran 1988 – nagroda przyznawana przez czasopismo literackie Ekran dla Jerzego Bińczyckiego.

Dwie wigilie – ciekawostki

Film Dwie wigilie został wyprodukowany przez Zespół Filmowy Zodiak;

ycipk-3nhd57
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-3nhd57
ycipk-3nhd57
ycipk-3nhd57