Trwa ładowanie...
02-11-2006 14:35

Ed Harris i Diane Kruger przyjeżdżają do polski

Ed Harris i Diane Kruger przyjeżdżają do polski
d2nr1au
d2nr1au

Aktorzy Ed Harris i Diane Kruger przyjadą w listopadzie do Warszawy, gdzie będą gośćmi 4. Festiwalu Pianistycznego - poinformowali we wtorek PAP organizator imprezy, Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

Jak podało Stowarzyszenie, aktorzy wezmą udział w odbywającej się w ramach festiwalu uroczystej premierze filmu "Kopia mistrza" w reżyserii Agnieszki Holland. Film jest opowieścią o dramatycznej miłości Beethovena i jego asystentki. Harris i Kruger zagrali w nim główne role.

Film przypomina także okoliczności, w jakich kompozytor stworzył IX Symfonię, zaliczaną do największych osiągnięć muzyki klasycznej.

DIANE KRUGER W NASZEJ GALERII
Premierowy pokaz odbędzie się 26 listopada w Filharmonii Narodowej. Obraz powstał jako koprodukcja Niemiec, USA i Wielkiej Brytanii. Holland jest również współautorką scenariusza.

56-letni Harris jest jednym z najsłynniejszych amerykańskich aktorów. Do jego najsłynniejszych ról należą kreacje w filmach "Apollo 13" Rona Howarda i "Truman Show" Petera Weira.

ED HARRIS W NASZEJ GALERII 30-letnia Kruger, zaliczana do najbardziej znanych w USA aktorek, jest z pochodzenia Niemką. Widzowie znają ją z ról w filmach: "Troja" Wolfganga Petersena, "Skarb narodów" Jona Turteltauba oraz "Apartament" Paula McGuigana.

  1. Festiwal Pianistyczny odbędzie się w Warszawie w dniach 25-29 listopada. (fot. AFP)
d2nr1au
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nr1au