Trwa ładowanie...
d2fyrx7

Elvis Costello odwołuje trasę po Europie. U muzyka wykryto nowotwór

Legenda brytyjskiej muzyki Elvis Costello odwołał trasę koncertową. Powodem jest pilna operacja "bardzo agresywnego nowotworu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elvis Costello z żoną Dianą Krall, Los Angeles, 2011 r.
Elvis Costello z żoną Dianą Krall, Los Angeles, 2011 r. (Getty Images)
d2fyrx7

63-letni Cosello usłyszał niepokojącą diagnozę kilka tygodni temu. Muzyk poinformował o swoim stanie zdrowia za pośrednictwem oficjalnej strony. Przyznał, że nowotwór jest mały, "ale bardzo agresywny".

Muzyk w pilnym trybie został poddany operacji. Zabieg zakończył się powodzeniem, ale lekarze zmusili Costello do odpoczynku i rekonwalescencji. Tym samym trasa koncertowa po Europie została odwołana.

ZOBACZ TEŻ: nietypowe objawy białaczki:

- Mój duch był niezwykle chętny, ale nie mam wyboru i muszę zaakceptować, że rekonwalescencja potrwa dłużej, niż planowałem – czytamy na stronie muzyka.

Elvis Costello uznawany jest za jednego z najważniejszych brytyjskich muzyków i kompozytorów. Zaczynał od punk rocka, ale z biegiem czasu w jego twórczości zaczęły pojawiać się elementy popu czy rhythm and bluesa.

Do jego największych hitów należą m.in. "She", "Less than Zero", "Pump It Up" czy "(IDon't Want to Go To) Chelsea". W 2003 r. poślubił wokalistkę jazzową Dianę Krall. W tym samym roku Elvis Costello i grupa The Attractions zostali wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame.

d2fyrx7

Podziel się opinią

Share

d2fyrx7

d2fyrx7