Trwa ładowanie...
19-09-2016 10:51

Europejski Dzień Kina Artystycznego w Krakowie

9 października 2016 roku dzięki inicjatywie CICAE (Confédération internationale des cinémas d'art et d'essai) po raz pierwszy będzie Europejskim Dniem Kina Artystycznego. Święto to dotyczy zarówno kina jako formy przekazu artystycznego, jak i kin jako obiektów, bez których ten przekaz byłby niemożliwy. Celebrując ten dzień, wszystkie krakowskie kina studyjne zagrają po raz pierwszy razem.

Europejski Dzień Kina Artystycznego w KrakowieŹródło: Materiały prasowe
d14l1w9
d14l1w9

Zabawa rozpocznie się od Kinowej Gry Miejskiej, w trakcie której uczestnicy podążą śladami krakowskich kin (tych istniejących, ale i tych, po których zostało jedynie wspomnienie), gdzie czekać na nich będą filmowe zagadki i pułapki.
Ponadto każde z kin tego dnia przygotuje dla Widzów coś specjalnego. Będą pokazy przedpremierowe, spotkania z twórcami, prelekcje, pokazy z muzyką na żywo oraz wystawy.

Kinowa Gra Miejska

10:00-15:00
Zabawę rozpoczniemy w Kinie KIKA, na mapie znajdziecie 12 punktów, każdy z nich znajduje się w Kinie, które istnieje, lub w miejscu, w którym jeszcze całkiem niedawno było Kino. W każdym z punktów gry czekają na Was zagadki związane z Kinem i kinematografią europejską.

Punkty: Kino Kika, Kino Wrzos, Kino Atlantic (partner Atlantic Sports), Kino Wanda (partner Klimaty Południa), Kino Pasaż (partner Fundacja Pauza), Kino Pod Baranami, Kino ARS, Kino Agrafka, Kino Paradox, Kino Mikro, Kino Kijów.Centrum, Kino Wolność (partner Ulica Pomorska. Oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa)

d14l1w9

Istota gry: poznanie istniejących i nieistniejących miejsc związanych z propagowaniem kultury filmowej. Zabawa w przestrzeni miejskiej. W każdym z miejsc na uczestników czekają zadania związane z miejscem i z europejskim filmem. Autorem przewodnika po kinach będzie Maciej Gil.

Zgłoszenia drużyn do 28 września 2016 pod adresem: agnieszka@cyrkedison.org
W zgłoszeniu należy podać nazwiska członków drużyny, wiek uczestników oraz nazwę drużyny. Nie zapomnijcie o podaniu numeru telefonu i adresu e-mail do kapitana zespołu.

Liczba uczestników: 30 zespołów min.2- max. 4 osobowych,
Gra jest przeznaczona dla wszystkich grup wiekowych.
Uczestnicy poniżej 15 roku życia muszą znajdować się pod opieką osoby dorosłej

Na uczestników czekają filmowe prezenty.Partnerem Kinowej Gry Miejskiej jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, Krakow Film Commission oraz Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych.

d14l1w9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14l1w9