Trwa ładowanie...
20-04-2009 12:55

Festiwal Filmów Niezwykłych - święto kina w Sandomierzu

Festiwal Filmów Niezwykłych - święto kina w Sandomierzu
dvyf0i8
dvyf0i8

Seanse filmowe, prelekcje, warsztaty, dyskusje, a także spotkania ze znanymi reżyserami i aktorami - to tylko niektóre atrakcje VI. Festiwalu Filmów Niezwykłych, który potrwa od 28 kwietnia do 3 maja w Sandomierzu (Świętokrzyskie).

"Sandomierski festiwal filmowy nie ma nic wspólnego z imprezą konkursową; to święto kina ambitnego, przeznaczonego dla widzów o refleksyjnym nastawieniu do życia" - powiedział PAP Andrzej Gajewski, jeden z współorganizatorów imprezy.

Kinomani zobaczą m.in. "Zmory", "Klucznika", "Dreszcze" i "Ucieczkę z kina Wolność" - filmy festiwalowego "reżysera niezwykłego" - Wojciecha Marczewskiego.

W programie festiwalu są także "Bracia Karamazow" w reż. Petra Zelenki, "Podróż czerwonego balonika" w reż. Hou Hsiao Hien, "33 sceny z życia" w reż. Małgorzaty Szumowskiej, "Na krawędzi nieba" w reż. Fatih Akin i "Popiełuszko. Wolność jest w nas" w reż. Rafała Wieczyńskiego. Zapowiedziano też ogólnopolskie warsztaty filmowo-muzyczne Filmoteki Narodowej, prezentacje miniatur filmowych, filmów animowanych dla dzieci, krótkometrażowych dokumentów, pokaz filmów dokumentalnych o Franciszku Maśluszczaku i jego malarstwie, a ponadto koncerty muzyki filmowej.

Po projekcjach filmów odbędą się spotkania autorskie - m.in. z Januszem Gajosem, Wojciechem i Teresą Marczewskimi, Beatą Tyszkiewicz, Janem Nowickim, Krzysztofem Wakulińskim oraz z Piotrem Polkiem i Michałem Pielą - odtwórcami pierwszoplanowych ról w realizowanym w Sandomierzu serialu "Ojciec Mateusz".

Zaplanowano również otwarcie wystawy plenerowej "Śladami ojca Mateusza", pokaz nagrań z planu zdjęciowego oraz zapowiedzi serialu, a także kiermasz płyt oraz fotosów.

Festiwal Filmów Niezwykłych organizuje Urząd Miejski w Sandomierzu i Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej.

dvyf0i8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvyf0i8