Trwa ładowanie...
05-12-2016 17:07

Film „Za niebieskimi drzwiami“ nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Młodego Widza Ale Kino!

Film familijny „Za niebieskimi drzwiami“ w reżyserii Mariusza Paleja zdobył nagrodę dla najlepszego debiutu (Ale debiut!) na 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Młodego Widza Ale Kino! Ta idealna na mikołajkowy prezent, wciągająca adaptacja polskiego bestsellera, zachwyciła już niemal 130 tysięcy widzów i zdobyła uznanie najważniejszych krytyków. „Takiego filmu jeszcze w Polsce nie było” – podsumowuje Paweł Felis z Gazety Wyborczej.

Film „Za niebieskimi drzwiami“ nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Młodego Widza Ale Kino!Źródło: Materiały prasowe
d2lohn2
d2lohn2

„Za niebieskimi drzwiami“ rozczula równie mocno jak „Niekończąca się opowieść“ i trzyma w napięciu tak silnie, jak „Stranger Things“. Dodatkowo oglądając go wspierasz Fundację „Akogo?“ Ewy Błaszczyk. Powodów, dla których ten fim może być świetnym mikołajkowym prezentem dla Twojego dziecka, jest wiele.

Po pierwsze – to film, który traktuje dzieci serio i równocześnie przemawia do nich ich językiem. „Wreszcie potraktowano młodego widza poważnie” zauważył Łukasz Maciejewski (Dziennik Gazeta Prawna), konstruując wiarygodnego współczesnego bohatera - „nie jest to dzieciak, jakich w kinie familijnym na pęczki, tylko przedstawiciel młodych Polaków A.D. 2016” - dodaje Artur Zaborski (Dziennik Polski).

Po drugie – film pełen jest brawurowych efektów specjalnych na światowym poziomie. „Nie znam takiego polskiego filmu, w którym byłoby tyle ujęć z efektami specjalnymi, to praktycznie połowa materiału” – opowiadał o pracy nad filmem Ryszard Rogocki, dyrektor artystyczny efektów VFX.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

*Po trzecie *– opowieść przedstawiona w „Za niebieskimi drzwiami” ma w sobie walory edukacyjne – nie bez powodów jej książkowy pierwowzór jest lekturą uzupełniającą dla dzieci. Nieoczywista fabuła filmu z pewnością będzie pretekstem do niekończących się dyskusji. „Takich propozycji dla młodego widza – świadomych, z nieoczywistym przesłaniem i finałem, w polskim kinie brakuje. Warto ten film oglądać z dzieckiem (…) Po seansie nie zabraknie tematów do rozmowy” – pisze Piotr Gruszkowski (Co jest Grane24).

Po czwarte – idąc na ten film pomagasz, bo część dochodów ze sprzedaży biletów, zostanie przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk - „Akogo?”. Jedną z głównych ról w filmie gra Ewa Błaszczyk założycielka Fundacji.

d2lohn2

I ostatni powód – to film, który wciągnie dorosłych widzów, równie mocno jak dzieci, gwarantując im rozrywkę na światowym poziomie. „Próbuję znaleźć w pamięci film dla dzieci i młodzieży, który tak bardzo by mnie poruszył, zrobił tak wielkie wrażenie, jak „Za niebieskimi drzwiami”. I… ląduje w latach 80., kiedy jako kilkulatka z wypiekami na twarzy, ale też poduszką przygotowaną, by zasłonić oczy, oglądałam E.T. i Niekończącą się opowieść” - pisze Ewa Świerzewska z Qlturka.pl.

„Reżyser Mariusz Palej czerpie z popkulturowych wzorów pełnymi garściami, poczynając od Ptaków Hitchcocka, po jeden z najlepszych ostatnio amerykańskich seriali, czyli Stranger Things. I bardzo dobrze, bo dzięki temu łatwiej dociera do młodych widzów, ale też sprawia przyjemność ich rodzicom, którzy po wyjściu z kina będą musieli odpowiedzieć na kilka istotnych pytań”- dodaje Magda Huzarska Szumiec z Gazety Krakowskiej.
Film „Za niebieskimi drzwiami” startuje również w Konkursie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym dla Najmłodszych „W chmurach”, który aktualnie odbywa się w Lublinie.

Film „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Paleja, zabiera widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci – ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele – magiczne, kolorowe ptaki. Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz… Magiczne drzwi prowadzą do świata „we śnie”. Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać. Ten film to pierwsze, zrealizowane z takim rozmachem i efektami specjalnymi polskie kino, które spodoba się całej rodzinie. Pokazuje jak wielką wartością jest siła tkwiąca w rodzicielskiej miłości.

d2lohn2

Film wyprodukowało TFP we współpracy z: Telewizją Polsat, Fremantlemedia Polska, Heliograf, Alien FX, AB Film Production, Dreamsound oraz Odrą Film. Film współfinansowany jest przez PISF. W rolach głównych występują: Ewa Błaszczyk, Dominik Kowalczyk, Michał Żebrowski, Magdalena Nieć, Teresa Lipowska oraz Adam Ferency.

Honorowy patronat nad filmem objęła Pierwsza Dama RP, Agata Kornhauser-Duda.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d2lohn2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lohn2