Trwa ładowanie...
gladiator
04-04-2011 14:08

Filmowa Malta, czyli turystyka filmowa w Polsce

Share
Filmowa Malta, czyli turystyka filmowa w PolsceŹródło: Warner Bros.
d4if5oj

Turystyka filmowa to cieszące się rosnącą popularnością na świecie podróżowanie śladami bohaterów filmowych. Teraz także polscy fani będą mieli możliwość zobaczyć, gdzie nakręcono takie produkcje jak "Gladiator", "Troja", czy "Monachium", a dzięki warsztatom filmowym lepiej poznać proces powstawania filmów. Wszystko za sprawą projektu „Filmowa Malta” organizowanego przez Bahama Films.

Na całym świecie turystyka filmowa to prężnie rozwijająca się gałąź przemysłu turystycznego. Wycieczki tropem bohaterów filmowych stają się coraz popularniejsze, a wiele krajów i regionów robi wszystko by przyciągnąć do siebie ekipy filmowe. Zwiedzanie plenerów, miejscowości i budynków przedstawionych w ulubionych produkcjach to możliwość przyjrzenia się im z innej perspektywy. Jeszcze ciekawsze może okazać się poszukiwanie miejsc, które w kinie odgrywały zupełnie inne lokalizacje, często znajdujące się na drugim końcu świata.

Od kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania tym rodzajem turystyki w krajach zachodnich i uznaliśmy, że Polacy również powinni mieć możliwość odbycia podróży śladami swoich ulubionych filmów. Na początek wybraliśmy Maltę, która przez wiele osób z branży zwana jest Śródziemnomorskim Hollywood.” – mówi Wiktor Piątkowski, założyciel Bahama Films.

d4if5oj

Malta to wyjątkowe miejsce na Morzu Śródziemnym. Przez ostatnie tysiąclecia wyspy były podbijane kolejno przez: Fenicjan, Kartagińczyków, Rzymian, Arabów, Normanów, joannitów, Napoleona i Wielką Brytanię. Obecnie państwo to jest członkiem Unii Europejskiej, a jego bogata historia i wszechstronna architektura sprawiają, że Malta może imitować m.in. Starożytny Rzym lub Grecję, osiemnastowieczną Francję, czy współczesne kraje arabskie.

„Filmowa Malta” to projekt skierowany do wszystkich miłośników kina szukających aktywnego wypoczynku. Podczas wyjazdu uczestnicy nie tylko zwiedzą największe zabytki Malty, w tym te wpisane na listę UNESCO, oraz miejsca związane z największymi produkcjami filmowymi, ale także odbędą intensywne warsztaty filmowe z zakresu podstaw scenariopisarstwa, reżyserii i produkcji filmowej.

** [

BYŁA GENIALNYM DZIECKIEM. DZIŚ ZACHWYCA URODĄ ]( http://film.wp.pl/zlote-dziecko-hollywood-stalo-sie-kobieta-6025275677496449g )**

d4if5oj

** [

MINĘŁO PONAD 20 LAT. ZOBACZ DZIŚ AKTORÓW Z ''I KTO TO MÓWI'' ]( http://film.wp.pl/nierzadnice-hollywood-6025275877319297g )*
*
[

NATASZA URBAŃSKA SZOKUJE STROJEM NA WIZJI! ]( http://teleshow.wp.pl/natasza-urbanska-szokuje-strojem-6021653568488065g )**

d4if5oj

** [

CAŁA PRAWDA O MAĆKU Z "KLANU" ]( http://teleshow.wp.pl/ile-lat-ma-macius-z-klanu-6026602789311617g )**

d4if5oj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4if5oj