Trwa ładowanie...
dgq5bvf

[foto] Pierwsze kadry z ''80 milionów'', czyli polskiego ''Ocean's Eleven''

Tylko w Serwisie Filmowym Wirtualnej Polski możecie dziś obejrzeć pierwsze kadry z nowego filmu Waldemara Krzystka ("Mała Moskwa"), reklamowanego jako polski "Ocean's Eleven" w czasach Solidarności.
Share
[foto] Pierwsze kadry z ''80 milionów'', czyli polskiego ''Ocean's Eleven''
Źródło: Kino Świat
dgq5bvf

Waldemar Krzystek, zdobywca Złotych Lwów Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za „Małą Moskwę”, przedstawia pełną suspensu i zaskakujących zwrotów akcji historię opartą na prawdziwych wydarzeniach, której nie powstydziliby się scenarzyści hollywoodzkich hitów spod znaku przebojowej serii autorstwa Stevena Soderbergha.

Dolny Śląsk, jesień 1981 roku. Po serii prowokacji SB, konfrontacja opozycji z komunistami wydaje się nieunikniona. Tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego, młodzi działacze Solidarności postanawiają zagrać va banque i organizują brawurową akcję wyprowadzenia z wrocławskiego banku 80 milionów związkowych pieniędzy, zanim konto zostanie zablokowane. Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa podążają za nimi krok w krok. Rozpoczyna się pasjonująca rozgrywka, w którą zostają zaangażowani duchowni i… cinkciarze. Każda ze stron ma asy w rękawie.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z "80 MILIONÓW"

dgq5bvf

W " 80 milionach " zobaczymy m.in. Filipa Bobka, Krzysztofa Czeczota, Marcina Bosaka, Agnieszkę Grochowską, Olgę Frycz, Jana Frycza, Sonię Bohosiewicz, Krzysztofa Stroińskiego oraz Adama Ferency. Scenariusz napisali Krzysztof Kopka i Waldemar Krzystek.

Zanim padł pierwszy klaps filmu, reżyser filmu powiedział: "Chciałbym, aby powstał film z wartką, wciągającą akcją w gatunku komedii kryminalnej. Śmieszny, kiedy trzeba, i trzymający w napięciu, kiedy jest to niezbędne". Czy mu się to udało, będziecie mogli sprawdzić w kinach już 25 listopada.

dgq5bvf

Podziel się opinią

Share
dgq5bvf
dgq5bvf