Trwa ładowanie...
d46wla1
Megafon.pl
Aktualności

Guy Ritchie kręci "Aladyna"

Studio Disneya wybrało zaskakującego współpracownika. Guy Ritchie zajmie się reżyserią aktorskiej wersji animacji "Aladyn".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Guy Ritchie fot. Warner Bros Entertainment Polska Guy Ritchie fot. Warner Bros Entertainment Polska
Guy Ritchie fot. Warner Bros Entertainment Polska Guy Ritchie fot. Warner Bros Entertainment Polska (materiał prasowy/Megafon.pl)
d46wla1

John August napisał nowy scenariusz, w którym znalazło się miejsce na muzyczne elementy znane z produkcji z 1992 roku. Produkcją zajmie się Dan Lin ("Sherlock Holmes", "Lego: Przygoda"). Ritchie chce podobno nakręcić film z nielinearną narracją.

"Aladyn" to bajka zainspirowana opowieścią z "Księgi tysiąca i jednej nocy". Bohaterem jest tytułowy biedny chłopiec, który zakochuje się w księżniczce. Przez przypadek znajduje starą lampę, w której mieszka Dżin. W zamian za uwolnienie, obiecuje spełnić trzy życzenia chłopaka.

Obraz z 1992 roku otrzymał 2 Oscary za najlepszą muzykę i za piosenkę "A Whole New World". Dzieło nakręcili Ron Clements i John Musker. Głosu postaci Dżina użyczył Robin Williams.

d46wla1

Guy Ritchie zasłynął pełnymi czarnego humoru filmami "Przekręt" i "Porachunki". Były mąż Madonny nakręcił też dwie odsłony przygód "Sherlocka Holmesa" z Robertem Downeyem Jr.

Ostatni film reżysera to "Kryptonim U.N.C.L.E.". Brytyjczyk niedawno zajęty był dziełem "Król Artur: Legenda miecza", które premiery doczeka się wiosną 2017 roku.

d46wla1

Podziel się opinią

Share

d46wla1

d46wla1