Trwa ładowanie...
Megafon.pl

Guy Ritchie kręci "Aladyna"

Studio Disneya wybrało zaskakującego współpracownika. Guy Ritchie zajmie się reżyserią aktorskiej wersji animacji "Aladyn".

Share
Guy Ritchie kręci "Aladyna"
Źródło: materiał prasowy/Megafon.pl
d3ii58l

John August napisał nowy scenariusz, w którym znalazło się miejsce na muzyczne elementy znane z produkcji z 1992 roku. Produkcją zajmie się Dan Lin ("Sherlock Holmes", "Lego: Przygoda"). Ritchie chce podobno nakręcić film z nielinearną narracją.

"Aladyn" to bajka zainspirowana opowieścią z "Księgi tysiąca i jednej nocy". Bohaterem jest tytułowy biedny chłopiec, który zakochuje się w księżniczce. Przez przypadek znajduje starą lampę, w której mieszka Dżin. W zamian za uwolnienie, obiecuje spełnić trzy życzenia chłopaka.

d3ii58l

Obraz z 1992 roku otrzymał 2 Oscary za najlepszą muzykę i za piosenkę "A Whole New World". Dzieło nakręcili Ron Clements i John Musker. Głosu postaci Dżina użyczył Robin Williams.

Guy Ritchie zasłynął pełnymi czarnego humoru filmami "Przekręt" i "Porachunki". Były mąż Madonny nakręcił też dwie odsłony przygód "Sherlocka Holmesa" z Robertem Downeyem Jr.

Ostatni film reżysera to "Kryptonim U.N.C.L.E.". Brytyjczyk niedawno zajęty był dziełem "Król Artur: Legenda miecza", które premiery doczeka się wiosną 2017 roku.

d3ii58l

Podziel się opinią

Share
d3ii58l
d3ii58l