Trwa ładowanie...
ycipk-10xo2f

Harry Potter ucieka z więzienia. Jest pierwszy zwiastun "Escape from Pretoria"

Daniel Radcliffe od lat przyjmuje role, które są kompletnym przeciwieństwem słynnego ucznia Hogwartu. Zazwyczaj mu się udaje, choć w najnowszym filmie "Escape from Pretoria" spotka swego dawnego przeciwnika z "Harry'ego Pottera".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Daniel Radcliffe zagrał główną rolę w opartym na faktach "Escape from Pretoria"
Daniel Radcliffe zagrał główną rolę w opartym na faktach "Escape from Pretoria" (Materiały prasowe)
ycipk-10xo2f

Akcja opartego na faktach filmu "Escape from Pretoria" rozgrywa się w RPA, jednak zdjęcia powstawały w Australii. Na początku roku do sieci trafiły zakulisowe fotki z miasta Adelaide, gdzie Radcliffe spędził kilka tygodni. Teraz pojawił się pierwszy zwiastun i data premiery wskazująca na początek przyszłego roku.

W "Escape from Pretoria" Radcliffe zagrał Tima Jenkina, południowoafrykańskiego aktywistę, który opisał swoją niezwykłą historię w książce "Inside Out: Escape From Pretoria Prison".

ycipk-10xo2f

Pod koniec lat 70. Jenkin trafił do więzienia o maksymalnym rygorze za rzekomą działalność terrorystyczną. W rzeczywistości był jednym z dwóch aktywistów, którzy rozpowszechniali ulotki zakazanych organizacji walczących z apartheidem.

Jenkin został skazany na 12 lat więzienia, ale po 18 miesiącach udało mu się uciec i bezpiecznie przedostać do Wielkiej Brytanii.

Daniel Radcliffe zagrał główną rolę w opartym na faktach "Escape from Pretoria" Materiały prasowe
Podziel się

Oprócz gwiazdy "Harry'ego Pottera", który w tym roku obchodzi 20-lecie pracy aktorskiej, w obsadzie znalazł się m.in. Ian Hart, czyli profesor Quirrell z filmu "Harry Pottera i Kamień filozoficzny". A także Daniel Webber ("Punisher"), Stephen Hunter (Bombur z trylogii "Hobbit"), Ratidzo Mambo ("Glee"), Nathan Page czy Jeanette Cronin.

ycipk-10xo2f

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Francis Annan, który ma na swoim koncie m.in. kilka krótkometrażówek i dwa odcinki "Szpitala Holby City".

Data premiery "Escape from Pretoria" została zaplanowana na marzec 2020 r.

Obejrzyj zwiastun filmu "Wonder Woman 1984":

ycipk-10xo2f

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-10xo2f

ycipk-10xo2f
ycipk-10xo2f