Trwa ładowanie...
20-05-2014 14:33

Helena Bonham Carter w ekranizacji "Sierpniowych salw"

Share
Helena Bonham Carter w ekranizacji "Sierpniowych salw"
d49s6g0

Helena Bonham Carter wystąpi w filmie "The Guns of August" Olivera Hirschbiegela.

Autorką książki, którą przeniesie na ekran Oliver Hirschbiegel, jest Barbara W. Tuchman, legendarna amerykańska historyczka i reporterka. Nagrodzone Pulitzerem dzieło przedstawia skomplikowaną politykę europejskich mocarstw w przededniu I wojny światowej i daje dokładny opis działań militarnych pierwszego jej miesiąca. Autorka w przenikliwy sposób wypunktowała kosztowne błędy, które popełniali politycy i generałowie, często powodowani wybujałą ambicją lub po prostu ignorancją.

Scenariusz obrazu na podstawie "Sierpniowych salw" napisał Frank Doelger, producent serialu "Gra o tron". Za kamerą ekranizacji stanie Oliver Hirschbiegel ("Diana", "Upadek").

d49s6g0

Helena Bonham Carter sportretuje Margot Asquith, drugą żonę swojego prawdziwego pradziadka, czyli H. H. Asquitha, premiera Wielkiej Brytanii w latach 1908-1916. W filmie wystąpią także Charles Dance i Emilia Clarke. Dance wcieli się w H. H. Asquitha, a Clarke zagra Violet Asquith, córkę brytyjskiego polityka z pierwszego małżeństwa.

Zdjęcia rozpoczną się na początku przyszłego roku.

Helenę Bonham Carter mogliśmy ostatnio podziwiać w obrazach "Jeździec znikąd" oraz "Wielkie nadzieje". W przyszłym roku do kin trafi dramat "Suffragette", w którym aktorka gra u boku Carey Mulligan, Meryl Streep i Bena Whishawa.

Ostatni film w reżyserii Olivera Hirschbiegela, "Diana", wszedł na ekrany kin we wrześniu ubiegłego roku.

d49s6g0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49s6g0
d49s6g0