Trwa ładowanie...

Hit za hitem w polskich kinach. Przebojem film "erotycznopodobny"

Za nami jeden z najlepszych pod względem frekwencji weekendów w polskich kinach. W Top 10 znalazło się aż pięć nowości, na czele z polską komedią "Teściowie 2" oraz romantyczną opowieścią "After 5. Na zawsze". Liderem box office’u pozostał jednak horror "Zakonnica 2".

Seria "After" wciąż cieszy się w Polsce dużą popularnościąSeria "After" wciąż cieszy się w Polsce dużą popularnościąŹródło: Materiały prasowe
d45ezrb
d45ezrb

W poprzednich wiadomościach z kinowego box office’u informowaliśmy o świetnych wynikach otwarcia drugiej części "Zakonnicy" (175 tys. sprzedanych biletów) i drugiej części polskiej komedii "Teściowie" (wraz z przedpremierowymi pokazami 132 tys. widzów). Oba filmy to sprawdzone wcześniej tytuły, których popularność nie powinna zaskakiwać. Nie jest bowiem tajemnicą, że polscy widzowie najchętniej oglądają produkcje, po których wiedzą, czego się spodziewać.

Powyższą tezę potwierdza także inna nowość minionego weekendu "After 5. Na zawsze". Tytuł filmu zdradza, że mamy w tym przypadku do czynienia z piątą już częścią cyklu. Cyklu, który, co ciekawe, popularnością w kinach cieszy się tylko w naszym kraju.

AFTER 5. NA ZAWSZE - zobacz zwiastun I Film wkrótce w kinach.

"After 5. Na zawsze" w ciągu trzech pierwszych dni wyświetlania zgromadził przed dużym ekranem 57,9 tys. widzów (wraz z przedpremierowymi pokazami wynik sięgnął 78 tys.). Poprzednia część filmu zebrała na starcie 69,1 tys. osób. Jak widać, popularność serii utrzymuje się na stałym, bardzo dobrym poziomie. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych, a także w innych krajach na świecie, najnowsze części ekranizacji bestsellerowych książek Anny Todd od razu kierowane są na rynek VOD i nie trafiają do kin.

Filmowa seria "After" nie zbiera dobrych recenzji. Przed premierą pierwszej części ekranizację powieści Anny Todd reklamowano jako "nasyconą erotyzmem opowieść o miłości, zdradzie i pożądaniu". Ale tego żaru i ognia, jak piszą krytycy, jest w kinowej produkcji niewiele.

d45ezrb

"To produkt erotycznopodobny, bardzo staroświecki. Jego twórcy w sposób wyjątkowo zachowawczy, jak na dzisiejsze czasy, i powierzchowny podeszli do spraw związanych z intymnymi relacjami, sferą erotyczną czy do problemów młodych ludzi wkraczających w dorosłe życie" - napisał dziennikarz "The Hollywood Reporter".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" bierzemy na warsztat "One Piece" Netfliksa, masakrujemy "Ślub od pierwszego wejrzenia" i "Żony Warszawy", a także rozwiązujemy "Problem trzech ciał" i innych nadchodzących ekranizacji. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.