Trwa ładowanie...
d1pbs80

Hotel Noir

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d1pbs80

„Hotel Noir” to amerykański kryminał z 2012 roku w reżyserii Sebastiana Gutierreza. Za produkcję odpowiadają Steve Bing, Sebastian Gutierrez i Zach Schwartz. Film był pokazywany w ramach 28. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Warszawie.

Film jest hołdem złożonym ulubionemu gatunkowi reżysera - "filmom noir" - ze skazanymi na ciężki los bohaterami i zaradnymi femme fatale, czyli hollywoodzkim filmom z lat czterdziestych i pięćdziesiątych.

„Hotel Noir” to przesycony seksualnym napięciem kryminał w doborowej obsadzie. Los Angeles, rok 1958. Detektyw Felix przyjeżdża do hotelu w centrum miasta i czeka na zabójców, którzy mają go tam dopaść. Przez całą noc styka się z różnymi postaciami, które zwierzają mu się z własnych sekretów, w zamian oczekując od niego podobnej spowiedzi. Felix uczestniczy w grze, lecz nie zna jej reguł. To, co bohater uważa za początek nowego rozdziału w życiu zapowiada tylko początek końca. Jego los jest przesądzony.

W filmie w rolach głównych zagrali: Aaron Behr jako Paul, Kevin Connolly – Vance, Rosario Dawson – Sevilla, Danny DeVito - Eugene Portland, Robert Forster - Jim Logan, Carla Gugino - Hanna Click, Michael B. Jordan – Leon, Kim Mahair - Bettie Page, Mandy Moore - Evangeline Lundy.

Hotel Noir
Tytuł oryginalny

Hotel Noir

Gatunek

kryminał

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Czas trwania

97 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pbs80
d1pbs80
d1pbs80