Trwa ładowanie...
Megafon.pl
09-12-2016 07:47

"Ikona": twórca "Na granicy" z refleksyjnym dokumentem

W sieci pojawił się zwiastun filmu "Ikona", dokumentu w reżyserii Wojciecha Kasperskiego, znanego publiczności dzięki thrillerowi "Na granicy" z Andrzejem Chyrą i Marcinem Dorocińskim.

"Ikona": twórca "Na granicy" z refleksyjnym dokumentemŹródło: Materiały prasowe
d1v48j0
d1v48j0

"Ikona" to pełnometrażowy, dokumentalny portret pacjentek prowincjonalnego szpitala psychiatrycznego na Syberii. Po raz pierwszy w historii jednego z największych ośrodków dla chorych psychicznie, ekipa filmowa mogła zobaczyć i zarejestrować, jak wygląda codzienne życie za wysokimi murami. Pod opieką zaledwie pięciu lekarzy i kilku pielęgniarek znajdują się setki chorych na ciężkie, często nieuleczalne choroby. Wśród nich są ludzie cierpiący na schizofrenię czy chorobę Alzheimera, ale także seryjni mordercy czy nastolatki z problemami wychowawczymi. W tym odizolowanym od świata miejscu trudno mówić o "leczeniu", szpital służy raczej za przytulisko wszystkich społecznych wyrzutków.

Autorem zdjęć do "Ikony" jest Łukasz Żal, operator nagrodzonej Oscarem "Idy" Pawła Pawlikowskiego.

Premiera zapowiedziana została na 9 grudnia. Film odwiedzi kina w całej Polsce: od 09.12.2016 Katowice, kino Światowid, Kraków, Kino Pod Baranami, Warszawa, kino Kultura, Poznań, kino Bułgarska 19, 10 i 11.12.2016 Nowy Sącz, kino Sokół, Poznań, kino Muza, od 16.12.2016 Wrocław, Kino Nowe Horyzonty, Łódź, kino Charlie, Warszawa, kino Luna, Szczecin, kino Pionier 1909, Oleśnica, kino Spirala, Gdynia, Gdyńskie Centrum Kinowe.

d1v48j0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v48j0