Trwa ładowanie...
17-10-2006 17:24

Jacek Bławut laureatem Wielkiego FeFe

Jacek Bławut laureatem Wielkiego FeFe
ddfbg32
ddfbg32

Operator, reżyser i producent filmowy Jacek Bławut zostanie w tym roku laureatem nagrody Wielkiego FeFe, przyznawanej podczas Festiwalu Filmowego FeFe-Felliniada – poinformowało organizujące wydarzenie Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki. Festiwal rozpocznie się 28 października w Warszawie.

W tym roku festiwal poświęcony twórczości Federico Felliniego odbędzie się po raz 13. Zaplanowano m.in. projekcję filmów Felliniego, połączonych z wykładami na ich temat oraz koncerty, spektakle, konkursy i wystawy.

Festiwal zakończy się tzw. Radosną Stypą 31 października – w dzień śmierci Felliniego. Wtedy wręczone zostaną nagrody. Odbędą się również koncerty Wojciecha Waglewskiego i Macieja Maleńczuka.

Tradycją festiwalową jest przyznawanie dwóch nagród: Wielkiego FeFe – dla twórcy profesjonalnego za „robienie swojego w filmie” (nagrodę otrzymali m.in. Marek Piwowski, Andrzej Kondratiuk, Kazimierz Kutz, Piotr Dumała, Krzysztof Krauze) oraz Małego FeFe – dla twórcy wyłonionego w drodze otwartego konkursu na film krótkometrażowy.

Nagrodą w konkursie jest w tym roku udział w przeglądzie filmów na 11. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych we Włoszech, który odbywa się do 17 do 25 listopada 2006 r. w Siennie.

ddfbg32
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddfbg32