Trwa ładowanie...

Jak znaleźć Marię? Odpowiedź wkrótce na kanale BBC

Share
Jak znaleźć Marię? Odpowiedź wkrótce na kanale BBC
Źródło: BBC
d241oqv

Na antenie BBC Entertainment będzie można śledzić poszukiwania nowej gwiazdy spektaklu Dźwięki muzyki, jednego z najbardziej znanych i lubianych musicali ostatniego półwiecza! Kto zdobędzie upragnioną rolę Marii von Trapp i wystąpi na słynnym londyńskim West Endzie?

Rola, którą tak znakomicie zagrała Julie Andrews w słynnym filmie z 1965 roku, jest obiektem marzeń niejednej aktorki.

Z tysięcy chętnych kandydatek wybranych zostanie dziesięć finalistek, z których tylko jedna będzie mogła zgrać upragnioną rolę Marii. W każdym z tygodniowych etapów konkursu kandydatki będą występowały na żywo przed legendarny kompozytorem i producentem Andrew Lloydem Webberem oraz trójką ekspertów: jednym z największych producentów teatralnych w Wielkiej Brytanii – Davidem Ianem, Johnem Barrowmanem, który zasłynął wieloma znakomitymi rolami w teatrze muzycznym oraz Zoe Tyler - nauczycielką śpiewu i emisji głosu.

d241oqv

Otwarte przesłuchania do roli Marii odbyły się w Manchesterze, Belfaście, Edynburgu, Cardiff i Londynie. Przybyły na nie zawodowe aktorki, studentki szkół teatralnych, amatorki… Każda dziewczyna, która miała ukończone 17 lat, mogła spróbować swych sił. Zjawiły się prawdziwe tłumy!

Na powtórne przesłuchania do Londynu zaproszono 200 osób. Panel ekspertów uważnie przyglądał się kolejnym kandydatkom, które rywalizowały o upragnione miejsce w "szkole dla Marii", do której zakwalifikowały się już tylko 52 osoby. Po tym etapie przesłuchań wyłoniono 20 dziewczyn, które znacznie przybliżyły się do roli Marii.

Kto podoła zadaniu i zdoła się wcielić w tak znaną postać? Kto wykaże się pasją, odwagą i determinacją i wygra sześciomiesięczny angaż do londyńskiego teatru?

Program rusza w niedzielę, 1 listopada o 19:00 na kanale BBC Entertainment.

d241oqv

Podziel się opinią

Share
d241oqv
d241oqv