Trwa ładowanie...
24-04-2014 10:45

Jean-Marc Barr na wodzie

Jean-Marc Barr na wodzieŹródło: Off Plus Camera
d4jtt92
d4jtt92

Niezapomniany Jacques Mayol z „Wielkiego błękituLuka Bessona, stały aktor Larsa von Triera i autor pierwszego francuskiego filmu zrealizowanego według zasad Dogmy – Jean-Marc Barr będzie gościem 7. Edycji Festiwalu Off Plus Camera. „Big Sur”, najnowszy film z udziałem aktora publiczność zobaczy na barce, która popłynie z Krakowa do Tyńca.

Postać Kesslera w nagrodzonej w Cannes „Europie” (1991) Larsa von Triera sprawiła, że Jean-Marc Barr wszedł do grona jego współpracowników. Zagrał m.in. w „Przełamując fale”, „Tańcząc w ciemnościach”, „Dogville” i „Manderlay”. Szybko postanowił spróbować swoich sił po drugiej stronie kamery. „Kochankowie” - debiut reżyserski i scenariopisarski Barra - to pierwszy francuski film zrealizowany według zasad manifestu Dogma 95 i posiadający jego certyfikat z numerem 5.

(fot. Gaumont)

Do Krakowa aktor przyjedzie ze swoim ostatnim filmem „Big Sur”, w którym wcielił się w rolę Jacka Keruacka. Powieść beatnika na język filmu przełożył Michael Polish, gość 2.edycji Festiwalu Off Plus Camera. Film zostanie pokazany w ramach sekcji „Odkrycia”. Publiczność obejrzy go, płynąc w specjalny rejs wzdłuż brzegu Wisły.

Kraków odwiedzi nie tylko Jean-Marc Barr, ale również producent obrazu Orian Williams („Control”).

Szczegółowy program 7. edycji Off Plus Camera można znaleźć na www.offpluscamera.com. Podczas 10 festiwalowych dni publiczność zobaczy ponad 100 filmów. Do zobaczenia w Krakowie od 2 do 11 maja 2014.

d4jtt92
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jtt92