Trwa ładowanie...
d1399p0
Megafon.pl
Aktualności

Jonas Akerlund opowie historię norweskiego black metalu

Ceniony szwedzki autor wideoklipów Jonas Akerlund, współpracownik między innymi Madonny, Lady Gagi i Rammstein, nakręci film o historii norweskiego black metalu. Szwed jest również autorem scenariusza, który napisał na podstawie głośnej książki "Lords Of Chaos", w Polsce znanej pod tytułem "Władcy Chaosu - Krwawe powstanie satanistycznego metalowego podziemia".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mayhem
Mayhem (Domena publiczna)
d1399p0

Produkcję "Lords Of Chaos" sfinansują studia Insurgent Media, 20th Century Fox oraz Chimney Pot. Historia ma być skupiona na grupie Mayhem, aż do tragicznej śmieci jej lidera Euronymousa (naprawdę Oystein Aarseth), którego brutalnie zabił Varg Vikernes. Nie zabraknie też wątku palenia kościołów w Norwegii przez blackmetalowców.

Znana jest już część obsady. Euronymousa zagra Rory Culkin, młodszy brat słynnego Macaulaya. W Varga Vikernesa wcieli się Emory Cohen, zaś Jack Kilmer zagra wokalistę Deada, który zginął śmiercią samobójczą. Valter Skarsgard, syn Stellana i brat Aleksandra, zagra Fausta, bębniarza Emperor. W filmie poza tym zobaczymy Sky Ferreirę.

Na razie nie wiadomo, kiedy rozpoczną się zdjęcia i na kiedy planowana jest premiera filmu. Warto pamiętać, że zanim Jonas Akerlund stał się światowej sławy autorem teledysków, był przez pewien czas perkusistą szwedzkiej legendy black metalu, grupy Bathory.

d1399p0

Przypomnijmy, że grupa Mayhem zawita w grudniu do Polski. Będzie gwiazdą Metalowych Wigilii, które odbędą się 17 grudnia w Warszawie (Progresja Music Zone) i 18 grudnia w Gdańsku (B90). Legenda black metalu zagra w całości album "De Mysteriis Dom Sathanas". Druga z gwiazd imprezy, szwedzki Watain, zaprezentuje płytę "Casus Luciferi". Co nie bez znaczenia, oba zespoły zaprezentują ten program, w tym składzie, tylko w sześciu miastach w Europie, w tym dwa razy w Polsce.

Dodatkowo na koncertach wystąpią nasi reprezentanci blackmetalowej sceny, czyli Furia, a także Morthus i Au-Dessus.

Bilety: 115 zł (przedsprzedaż), 130 zł (w dniu koncertu).

d1399p0

Podziel się opinią

Share

d1399p0

d1399p0