Trwa ładowanie...
d2ytb1l
Aktualności

Julia Roberts odznaczona za całokształt

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Julia Roberts odznaczona za całokształt
(AFP)
d2ytb1l

Julia Roberts została laureatką American Cinematheque Award, nagrody przyznawanej każdego roku artystom za całokształt kariery i osiągnięć w branży rozrywkowej.

Jak donosi magazyn „Variety”, aktorka odbierze nagrodę 12 października, podczas gali w Beverly Hills. Nazwisko Roberts jako nagrodzonej ogłosił ubiegłoroczny laureat, aktor George Clooney.

"– To prawdziwa gwiazda, która zachwyciła widzów i krytyków w wielu filmach" – tak uzasadnił wybór Roberts prezes Cinematheque, Rick Nicita.

d2ytb1l

American Cinematheque Award jest przyznawana od 1986 r. aktorom, reżyserom i scenarzystom, w uznaniu ich zasług dla rozwoju amerykańskiego kina. Do tej pory wśród laureatów znaleźli się Al Pacino, Steven Spielberg, Nicolas Cage, Martin Scorsese, Tom Cruise.

Julia Roberts zdobyła popularność rolą w filmie „Mystic Pizza” (1988). Od tamtej pory zagrała w takich przebojach kasowych, jak „Pretty Woman”, „Teoria spisku”, „Notting Hill”.

W 2001 r. została uhonorowana Oscarem za pierwszoplanową rolę w filmie „Erin Brokovich”. Na swoim koncie ma też dwie nominacje do tej nagrody, za „Stalowe magnolie” i „Pretty Woman”.

d2ytb1l

Podziel się opinią

Share
d2ytb1l
d2ytb1l