Trwa ładowanie...
dg3ads4

Uciec od codzienności

Najnowsze informacje
4.0
(2 głosy)
Oceń:
Uciec od codzienności to opowieść o dwóch braciach, którzy mają za sobą trudne dzieciństwo. Próbują na nowo ułożyć swoje życie.
dg3ads4
WP Film
Źródło: WP Film

Uciec od codzienności - opis

Uciec od codzienności to amerykański dramat z 1991 roku, napisany i wyreżyserowany przez Jeffa Stanzlera. Wystąpili w nim Tim Roth, Alexis Arquette, Danitra Vance i Samuel L. Jackson.

Głównym bohaterem filmu Uciec od codzienności jest Manny (Tim Roth), samotny mężczyzna, zmuszony do radzenia sobie ze swoją bolesną przeszłością, podczas, gdy jego młodszy, uzależniony brat Dan (Alexis Arquette) szturmuje się, aby ukraść pieniądze Manny'ego i kupić narkotyki. Po agresywnej i nieprzyjaznej dyskusji powoli się godzą i przypominają sobie, jak bardzo byli szczęśliwi, zanim pojawiły się wyzwania i trudy dorosłego życia. Dzięki bolesnym wspomnieniom obaj bracia zdają sobie sprawę, że darzą się wzajemną miłością. Manny próbuje zachęcić Dana do porzucenia nałogu i prowadzenia przyzwoitego życia. Czy braciom uda się zacząć wszystko od początku?

Uciec od codzienności – ciekawostki

Samuel L. Jackson i Jeffrey Wright dziewięć lat później zagrają razem w filmie Shaft (2000).

Film został zrealizowany 18 września 1992 roku przez 20th Century Fox.

Uciec od codzienności – wyróżnienia

W 1991 roku film Uciec od codzienności został nominowany podczas Międzynarodowego Festiwalu Młodego Kina w Turynie w kategorii Najlepszy film długometrażowy. Rok później podczas Festiwalu Filmowego Sundance reżyser Jeff Stanzler został nominowany do Nahrody Głównej Jury za udział w konkursie na najlepszy dramat. W 1993 roku Danitra Vance została mianowana do nagrody Independent Spirit w kategorii Najlepsza żeńska rola drugoplanowa.

Uciec od codzienności
Tytuł oryginalny

Jumpin' at the Boneyard

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1991

Czas trwania

107 min.

Obsada
dg3ads4

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg3ads4
dg3ads4
dg3ads4