Trwa ładowanie...

Już 1,5 miliona widzów obejrzało “Sztukę kochania”. Miejsce w TOP 10 polskiego box office 2017 niemal pewne

“Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” nie przestaje podbijać polskich kin. Film w reżyserii Marii Sadowskiej z Magdaleną Boczarską, Erykiem Lubosem i Piotrem Adamczykiem w rolach głównych obejrzało już ponad półtora miliona widzów. Recenzenci i publiczność chwalą film za świetną grę aktorską, doskonałą muzykę, a także niezapomnianą charakteryzację.

Share
Już 1,5 miliona widzów obejrzało “Sztukę kochania”. Miejsce w TOP 10 polskiego box office 2017 niemal pewne
Źródło: Materiały prasowe
d36rj7p

Charakteryzatorka Aneta Brzozowska podkreśla, że najtrudniejsze, a jednocześnie najistotniejsze było oddanie cech epoki, a także stworzenie charakteryzacji jak najbardziej naturalnej i biologicznej. Tak by widz w nią uwierzył. Inspiracją były dla niej przede wszystkim stare fotografie z różnych dziesięcioleci XX wieku.

d36rj7p

- Posiadam ich sporą kolekcję, są najlepszym źródłem wiedzy - mówi Brzozowska. * - Oglądam również duże ilości starych gazet modowych i albumów fotograficznych, bo najlepiej pokazują życie ludzi z minionych epok. Zapoznałam się także oczywiście z materiałami o samej Michalinie Wisłockiej (jej wywiady, zdjęcia i biografia), które pozwoliły mi ją lepiej poznać: pokazały jej styl życia, noszenia się czy czesania. Było to konieczne do stworzenia głównej postaci, tym bardziej, że Magda Boczarska ma zupełnie inne warunki fizyczne niż Michalina Wisłocka.*

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Fabuła rozgrywa się od lat 30. do 70. XX wieku. Ten upływ czasu musiał być widoczny na głównej bohaterce i to dla charakteryzacji było największe wyzwanie. Charakteryzacja Magdy Boczarskiej została podzielona na kilka etapów, które wymagały optycznego odmłodzenia i postarzania bohaterki. Ten ostatni etap był bardzo pracochłonny i wymagał najwięcej czasu. Postarzane były oczy, skóra twarzy, szyi i rąk. Przygotowanie takiej charakteryzacji potrafiło trwać nawet dwie godziny.

- Cała rola była wielkim wyzwaniem - podkreśla Magdalena Boczarska. - Nie było scen łatwiejszych czy trudniejszych, ponieważ przez cały czas trwania zdjęć musiałam być absolutnie skupiona. To, co okazało się dla mnie największym wyzwaniem, pomijając oczywiście ciężką i trudną charakteryzację, to poczucie bardzo dużej odpowiedzialności za tę rolę, bo Michalina Wisłocka była bardzo ważną postacią dla wielu osób. Do każdej sceny podchodziłam z wielką uwagą, mówiłam sobie, że nie mogę niczego odpuścić. Na planie byłam praktycznie przez cały czas trwania zdjęć. Ciągłe napięcie oraz poczucie, że nie mogę nikogo zawieść, wydaje mi się - z perspektywy czasu - największym wyzwaniem.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

„Sztuka kochania” opowiada historię Michaliny Wisłockiej. Kobiety, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, Wisłocka zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Stało się to za sprawą jednej książki, o wydanie której prowadziła wieloletnią walkę.

d36rj7p

W filmie wystąpiło wielu wybitnych aktorów. W roli głównej Magdalena Boczarska. W rolę Stacha Wisłockiego, męża lekarki, wciela się Piotr Adamczyk, jej wielką miłość, Jurka, gra Eryk Lubos, przyjaciółkę, Wandę - Justyna Wasilewska. W filmie występują również Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik oraz Artur Barciś.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d36rj7p

Podziel się opinią

Share
d36rj7p
d36rj7p