Trwa ładowanie...
18-04-2007 13:00

"Kanał" w "Klasyce kina"

"Kanał" w "Klasyce kina"
d13yuqg
d13yuqg

Nakładem Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza ukazała się książka o "Kanale" Andrzeja Wajdy, pierwsza dotychczas monografia o tym filmie, napisana przez dwóch znanych autorów, profesorów: Dona Fredericksena i Marka Hendrykowskiego. Do księgarń trafi w czerwcu.

Wstęp napisał sam Andrzej Wajda, który tak widzi wydarzenia sprzed pięćdziesięciu lat: "Mija właśnie pół wieku od premiery »Kanału«, który uczynił moje nazwisko znanym, a świat dowiedział się, że istnieje polska szkoła filmowa. Kiedy 50 lat temu na festiwalu w Cannes odbierałem Srebrną Palmę z rąk Jeana Cocteau, nie zdawałem sobie jeszcze sprawy z tego, ile ten film będzie kiedyś znaczył: nie tylko dla mnie osobiście, ale i dla naszej kinematografii".

Książka wydana jest w wersji polskiej i angielskiej w serii "Klasyka kina" Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, popularyzującej najwybitniejsze dokonania filmu polskiego, a także prezentującego naszą kinematografię w kontekście europejskiej i światowej sztuki filmowej.

d13yuqg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13yuqg