Trwa ładowanie...
dfc7b9g

Kapitan Eo

Najnowsze informacje
4.1
(5 głosów)
Oceń:
Kapitan Eo to krótkometrażowy film, bogaty w efekty specjalne, efekty 3D oraz prezentujący mistrzostwo Michaela Jacksona w śpiewie i tańcu. Film opowiada historię załogi statku kosmicznego, dowodzonej przez kapitana Eo. Kapitan, wraz z załogą, dostaje się do niewoli obcych. Dwódca postanawia uratować swych ludzi, demonstrując kosmitom siłę rocka.
dfc7b9g
WP Film
Źródło: WP Film

Kapitan Eo - opis

Kapitan Eo to produkcja wyreżyserowana przez słynnego Francisa Forda Coppolę. 17-minutowy film pokazywany był przez 10 lat w Disneyland's Magic Eye Theatre, pokazy zakończyły się w kwietniu 1997 r. (przez ten czas pojawił się też w Disney World i innych parkach rozrywki Disney'a).

Głównym bohaterem filmu i tytułowym kapitanem Eo jest król popu – Michael Jackson; stanie on do walki z kosmicznymi potworami. Piosenkarz, który ma doświadczenie w podobnych produkcjach, dzięki nagrywaniu szczegółowych i wielkich teledysków do swoich utworów (chociażby słynny Thriller, Beat It czy Smooth Criminal), tworzy wspaniałe widowisko, a efekty 3D dopracowane w każdym detalu, zabiorą nas razem z Michaelem w kosmos.

Warto zauważyć, że 1 minuta produkcji Kapitan Eo kosztowała, bagatela, 1 milion dolarów. W filmie zostały umiejscowione dwie nowe piosenki Jacksona - „Another Part of Me” oraz „We Are Here to Change the World".

Kapitan Eo - fabuła

Kapitan Eo wraz z całą załogą kosmicznego statku, zostają złapani przez złych przywódców obcej planety, i skazani na całe wieki tortur. Kapitan Eo, w obronie załogi, demonstruje oprawcom potęgę muzyki rockowej, zaczynając improwizowany koncert.

Muzyka i taniec napełniają radością i życiem złowrogą planetę i przekształcają kosmicznych prześladowców w piękne, kochające pokój humanoidy. Uproszczona fabuła Kapitana Eo jest przeznaczona dla szerokiej widowni, składającej się przede wszystkim z dzieci. Głównym atutem tejże produkcji jest natomiast show muzyczne Michaela Jacksona oraz efekty wizualne w 3D.

Kapitan Eo
Tytuł oryginalny

Captain Eo

Gatunek

Sci-Fi, musical, krótkometrażowy

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1986

Data światowej premiery

12.09.1986

Data polskiej premiery

12.09.1986

Czas trwania

17 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfc7b9g
dfc7b9g
dfc7b9g