Trwa ładowanie...
dcuxm72

Kapitan Eo

Najnowsze informacje
4.1
(5 głosów)
Oceń:
Kapitan Eo to krótkometrażowy film, bogaty w efekty specjalne, efekty 3D oraz prezentujący mistrzostwo Michaela Jacksona w śpiewie i tańcu. Film opowiada historię załogi statku kosmicznego, dowodzonej przez kapitana Eo. Kapitan, wraz z załogą, dostaje się do niewoli obcych. Dwódca postanawia uratować swych ludzi, demonstrując kosmitom siłę rocka.
dcuxm72
WP Film
Źródło: WP Film

Kapitan Eo - opis

Kapitan Eo to produkcja wyreżyserowana przez słynnego Francisa Forda Coppolę. 17-minutowy film pokazywany był przez 10 lat w Disneyland's Magic Eye Theatre, pokazy zakończyły się w kwietniu 1997 r. (przez ten czas pojawił się też w Disney World i innych parkach rozrywki Disney'a).

Głównym bohaterem filmu i tytułowym kapitanem Eo jest król popu – Michael Jackson; stanie on do walki z kosmicznymi potworami. Piosenkarz, który ma doświadczenie w podobnych produkcjach, dzięki nagrywaniu szczegółowych i wielkich teledysków do swoich utworów (chociażby słynny Thriller, Beat It czy Smooth Criminal), tworzy wspaniałe widowisko, a efekty 3D dopracowane w każdym detalu, zabiorą nas razem z Michaelem w kosmos.

Warto zauważyć, że 1 minuta produkcji Kapitan Eo kosztowała, bagatela, 1 milion dolarów. W filmie zostały umiejscowione dwie nowe piosenki Jacksona - „Another Part of Me” oraz „We Are Here to Change the World".

Kapitan Eo - fabuła

Kapitan Eo wraz z całą załogą kosmicznego statku, zostają złapani przez złych przywódców obcej planety, i skazani na całe wieki tortur. Kapitan Eo, w obronie załogi, demonstruje oprawcom potęgę muzyki rockowej, zaczynając improwizowany koncert.

Muzyka i taniec napełniają radością i życiem złowrogą planetę i przekształcają kosmicznych prześladowców w piękne, kochające pokój humanoidy. Uproszczona fabuła Kapitana Eo jest przeznaczona dla szerokiej widowni, składającej się przede wszystkim z dzieci. Głównym atutem tejże produkcji jest natomiast show muzyczne Michaela Jacksona oraz efekty wizualne w 3D.

Kapitan Eo
Tytuł oryginalny

Captain Eo

Gatunek

Sci-Fi, musical, krótkometrażowy

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1986

Data światowej premiery

12.09.1986

Data polskiej premiery

12.09.1986

Czas trwania

17 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada
dcuxm72

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcuxm72
dcuxm72
dcuxm72