Trwa ładowanie...
grease

Kina plenerowe przeżywają prawdziwe oblężenie

Share
Kina plenerowe przeżywają prawdziwe oblężenie
Źródło: Jupiterimages
d2uwynk

Ogromnym powodzeniem cieszą się organizowane w sierpniu w Paryżu wieczory filmowe pod gołym niebem. Są one okazją nie tylko do filmowych przeżyć ale i do poznania atrakcyjnych parków i miejsc w stolicy, jak plac Wogezów czy Esplanada Inwalidów.

Niemal do końca sierpnia na amatorów kina czekają w Paryżu dwa duże plenerowe cykle filmowe. Pod egidą paryskiego ratusza odbywa się tego lata już po raz dziesiąty przegląd "Kino przy świetle księżyca". Przypomina on kilkanaście filmów francuskich, które nakręcono w paryskiej scenerii - od tych powstałych jeszcze przed wojną po najnowsze. Można tam zobaczyć m.in. dzieła Jean-Luca Godarda, Erica Rohmera czy Cedrica Klapischa.

Każdy seans zaczyna się tuż po zapadnięciu zmroku i odbywa się w innym miejscu Paryża. Pozwala to odwiedzić bardziej i mniej znane atrakcje miasta - od słynnego Montmartru na północy po pełen zabytkowych rzeźb park Montsouris na południu.

Choć na projekcje ściągają zwykle tłumy widzów, nie muszą się oni na ogół martwić o miejsca siedzące. Jeśli tylko pogoda sprzyja, można się rozsiąść po prostu na trawie i - jak czyni to wielu widzów - biesiadować pod gołym niebem w gronie rodziny i przyjaciół.

d2uwynk

Inny plenerowy przegląd filmowy pod nazwą "Mieć 20 lat" odbywa się latem w paryskim parku La Villette, koło Cite de la Musique. Tak jak w poprzednim wypadku wstęp na wszystkie seanse filmowe jest darmowy. Opłaty są pobierane jedynie za wypożyczenie leżaków i koców.

Program tego cyklu zawiera dzieła największych światowych reżyserów, m.in. Federico Felliniego, Jima Jarmuscha i Milosza Formana opowiadające o wchodzeniu w dorosłość. Przegląd w La Villette zamknie 22 sierpnia projekcja amerykańskiego przeboju musicalowego "Grease" z 1978 roku, w którym główne role zagrali John Travolta i Olivia Newton-John.

Zobacz także:

**[

BACHLEDA PRZYŁAPANA NA BALANDZE ]( http://film.wp.pl/ale-cyrk-z-ta-curus-6025280843056257g ) * *[

KAMERA W PRYSZNICU ]( http://film.wp.pl/gabka-czy-pumeksem-czyli-z-kinem-pod-prysznicem-6025281258787969g ) * *[

ŚLICZNOTKA Z BARU MLECZNEGO ]( http://film.wp.pl/jej-kariera-zaczela-sie-w-barze-mlecznym-portret-poli-raksy-6025281115739265g ) * *[

POLSKIE SEKSBOMBY BEZ MAKIJAŻU ]( http://aleseriale.pl/gid,6625,img,233038,fototemat.html )**

d2uwynk

Podziel się opinią

Share
d2uwynk
d2uwynk