Trwa ładowanie...
d4drf1k
25-11-2011 10:41

Klasyczne obrazy na dvd [dvd]

d4drf1k
d4drf1k

Wielka gratka dla miłośników malarstwa! Brytyjski, nieznany u nas serial telewizyjny, w oryginale nosi tytuł „Prywatne życie arcydzieła”. I faktycznie, zawarta w nim obietnica zostaje spełniona. W poszczególnych odcinkach poznajemy fascynujące opowieści kryjące się za największymi, najbardziej enigmatycznymi obrazami. W serii pierwszej, noszącej podtytuł „Arcydzieła XX wieku”, przyglądamy się z bliska „Pocałunkowi” Gustava Klimta, „Chrystusowi św. Jana od krzyża” Salvadora Daliego oraz „Pannom z Avignon” Pabla Picasso.

Z pewnością nie jest to serial dla osób, które lubią niedopowiedzenia. W każdym odcinku poznajemy bowiem historię danego dzieła, popartą rzetelną pracą historyczno-dokumentalną, ale także wypowiedziami i szczegółowymi analizami ekspertów i specjalistów w danej dziedzinie. Wybrane dzieła zostają, dosłownie – jak w przypadku „Panien…” prześwietlanych specjalnymi laserami, rozebrane na atomy. .

Poznajemy nie tylko okoliczności i technikę w jakich obrazy powstały oraz ich mniej lub bardziej burzliwe losy, ale także sylwetki samych autorów, których losy bez wyjątku determinowały ich proces twórczy. To jedyna w swoim rodzaju okazja, by wejrzeć w umysły nieżyjących już mistrzów, doświadczyć ich obsesji, pasji, ale też poznać historie kryjące się za dziełami, które wszyscy doskonale znamy.

O wydaniu dvd.

Nie posiada żadnych dodatków, ale… Jak to jest wydane! Każdy z filmów znajduje się w pięknym, precyzyjnie wykonanym digipacku z obwolutką, a wszystkie trzy w boksie zbiorczym. Całość imponuje jakością wykonania (solidne tekturki i ładna kompozycja graficzna). Technicznie ok – panorama plus dźwięk dwukanałowy. Każdy z trzech filmów można kupić także osobno.

d4drf1k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4drf1k