Trwa ładowanie...
filmy
02-09-2024 11:50

Klasyki filmowe, które często można obejrzeć w telewizji. Co i na jakich kanałach oglądać?

Nie da się ukryć, że telewizja jest naszym głównym i ogólnodostępnym środkiem dostarczania rozrywki. Technologia rozwija się bardzo dynamicznie, lecz platformy streamingowe nie przejęły całkowicie roli, jaką pełni telewizja. Od lat najpopularniejsze seriale i filmy nadal lecą na poszczególnych kanałach w TV, co umożliwia nam powrót do kultowych scen i aktorów. Co warto obejrzeć i na jakim kanale? Oto zestawienie paru ciekawych pozycji, które często pojawiają się w naszych odbiornikach!

Materiał sponsorowany przez Play
 Źródło: materiały partnera
d3is0vk
d3is0vk

Największe filmowe produkcje

Kiedy wspominamy o największych produkcjach, na myśl przychodzą te, które na przestrzeni lat najbardziej zapadły w pamięci widzów i zyskiwały największe nagrody. Pierwsze pełnometrażowe filmy sięgają lat 20-30 ubiegłego wieku, kiedy to powstały pierwsze kultowe wersje "Drakuli" oraz "King Konga". Wówczas kinematografia zaczęła rozwijać skrzydła, pokazując niezwykłe scenariusze i grę aktorską na coraz to wyższym poziomie. Głębokie przesłania poszczególnych historii i emocje przekazywane przez aktorów skłaniają widza do refleksji, co możemy zobaczyć w takich dziełach jak "Przeminęło z wiatrem" albo "Obywatel Kane". Niezależnie jak często są emitowane, regularnie przyciągają widzów w różnym wieku.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Wyspecjalizowane kanały tematyczne

Duży wachlarz kanałów telewizyjnych może czasem stanowić problem – wybór jest naprawdę ogromny i ciężko zdecydować się na jedną opcję. Zadanie nieco ułatwiają nam specjalne programy tematyczne. Jednym z nich jest Polsat Film regularnie emitujący filmy, które stały się kamieniami milowymi współczesnego kina. Obejrzymy na nim nagradzane produkcje wyprodukowane przez najlepszych reżyserów na całym świecie. Dodatkowo na kanale są emitowane maratony konkretnych reżyserów, gatunków czy serii filmów, które są świetnym pomysłem na wspólne wieczory z bliskimi.

Przykłady filmów emitowanych na Polsat Film:

"Forrest Gump" – dramat amerykański z 1994 roku, gdzie w roli głównej gra Tom Hanks. Przedstawia on historię Forresta Gumpa – człowieka o niskim ilorazie inteligencji, który natrafia na losowe, ale kluczowe wydarzenia historyczne. Dzięki swojej odwadze staje się bohaterem i miliarderem.

d3is0vk

"Piąty element" – science fiction z 1997 roku. W głównej roli gra Bruce Willis, który musi uratować świat przed siłami zła powracającymi raz na 5000 lat. Aby tego dokonać, niezbędny jest piąty element – w jego rolę wciela się Milla Jovovich.

"Krzyżacy" – polski dramat historyczny powstały w 1960 roku. Nakreśla on historię wojny i bitwy pod Grunwaldem. W jedną z głównych ról wciela się fikcyjny Zbyszek z Bogdańca. Film jest oparty na powieści Henryka Sienkiewicza.

Kanały publiczne i klasyki filmowe

Bywa tak, że poszczególne produkcje wracają na ekrany telewizorów częściej niż pozostałe. TVP Kultura umożliwia nam zobaczenie różnorodnych produkcji od seriali po dokumenty dla miłośników kina i teatru, a HBO dla odmiany nie tylko umożliwi powrót do ulubionych filmów, ale i pozwoli poznać nam te najnowsze w najlepszej dostępnej jakości obrazu i dźwięku.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Przykłady filmów emitowanych na TVP Kultura:

"Pianista" – biograficzny film wojenny z 2002 roku w reżyserii Romana Polańskiego. Znakomity pianista stara się przetrwać za wszelką cenę podczas drugiej wojny światowej. Okrutny los uśmiecha się do niego i udaje mu się uciec z getta.

d3is0vk

"Miasto 44" – polski dramat wojenny z 2014 roku, ukazujący trud miłości w trakcie powstania warszawskiego. Niezwykle poruszający i brutalny, przedstawia życie młodych ludzi walczących o niepodległość Warszawy. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach historycznych.

"Zbrodnia i kara" – dramat i kryminał z 1970 roku. Niegdyś student prawa chcąc podbić swoją pozycję społeczną, zabija z premedytacją pewną okoliczną lichwiarkę i jej siostrę. Film oparty na powieści Fiodora Dostojewskiego.

Przykłady filmów emitowanych na HBO:

"Gra o Tron" – serial fantasy emitowany w latach 2011-2019. Opowiada o losach bohaterów w Westeros, którzy ścierają się ze sobą w drodze po tron. To serial osadzony w świecie politycznych intryg z potężnymi smokami i brutalnymi scenami walki.

d3is0vk

"Teoria wszystkiego" – biograficzny dramat Stephena Hawkinga z 2014 roku. Ukazuje osiągnięcia astrofizyka oraz postępujący przebieg jego choroby. Piękna i wzruszająca historia przedstawiająca prywatne życie oraz przeciwności, które stawały mu na drodze.

"Sukcesja" – dramat wyemitowany w latach 2018-2023. Rodzina Roy walczy o władze w firmie ojca, który musi wyznaczyć swojego następcę w największej korporacji mediowej Waystar Royco. Ukazuje perypetie rodzeństwa, które są w stanie zrobić wszystko, aby przejąć rodzinny biznes.

Czy warto szukać w telewizji klasyków filmowych?

Dziś nie możemy narzekać na liczbę powstających filmów oraz seriali. Obecnie produkcja jest zdecydowanie łatwiejsza niż kiedyś, dlatego jakość tytułów, które powstają, nie dorównuje tym, które były emitowane lata temu. Klasyki emitowane w telewizji to możliwość chwilowego powrotu do dawnych lat – rozwoju kina, pierwszych ekranizacji i wzrostu popularności najlepszych aktorów na świecie. Telewizja nowej generacji w Play to możliwość oglądania klasycznych filmów lub seriali na różnych kanałach i bez wcześniejszego planowania seansu! To doskonała opcja na wieczór, gdy szukamy odpowiedniej rozrywki, aby móc odprężyć się po ciężkim dniu.

Materiał sponsorowany przez Play
d3is0vk
d3is0vk

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj