Trwa ładowanie...
d48elm8
d48elm8
Aktualności

Król Soho w Polsce wcześniej niż w Londynie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d48elm8

Na kilka dni przed brytyjską premierą do Polski dociera "Prawdziwa historia króla skandali" ("The Look of Love").

Do ogólnokrajowej dystrybucji w Wielkiej Brytanii film trafi 26 kwietnia. Wcześniej gościł m.in. na festiwalach Sundance, w Berlinie i Glasgow. Teraz dociera do Krakowa na festiwal Off Plus Camera.

Produkcja opowiada o Paulu Rymondzie, którego okrzyknięto brytyjskim królem świata pornografii, nocnych klubów i nieruchomości w słynnej londyńskiej dzielnicy Soho. Gdy umarł w 2008 roku, jego majątek szacowano na co najmniej 650 milionów funtów. Wyspiarska prasa nazywała go "Królem Soho". Do jego słynnego kabaretu The Raymond Revuebar przychodziły największe gwiazdy muzyki, m. in. Beatlesi, Rolling Stonesi czy Frank Sinatra.

d48elm8

Film nakręcił Michael Winterbottom. W główną rolę wcielił się Steve Coogan, a partnerują mu Anna Friel, (jako żona Raymonda) oraz Tamsin Egerton i Imogen Poots. Scenariusz napisał Matt Greenhalgh, współautor sukcesu obrazu "Control".

Pod tym adresem można obejrzeć polski zwiastun produkcji. Do powszechnej dystrybucji w naszym kraju film wejdzie 31 maja. W Krakowie obraz będzie można zobaczyć 18, 20 i 21 kwietnia.

d48elm8

Podziel się opinią

Share

d48elm8

d48elm8