Trwa ładowanie...
d44i7xa

Powiedziała "dość". Królowa podjęła poważne kroki

Harvey Weinstein został skazany na 23 lata więzienia za gwałt i napaść seksualną. Gdy wyrok dotarł do Elżbiety II, postanowiła działać. Zrobiła wszystko, aby wykreślić hollywoodzkiego producenta z grona zasłużonych Wielkiej Brytanii osobistości. Efekt? Odebrała mu Order Imperium Brytyjskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Królowa Elżbieta II odebrała Harveyowi Weinsteinowi brytyjskie odznaczenie
Królowa Elżbieta II odebrała Harveyowi Weinsteinowi brytyjskie odznaczenie (Getty Images)
d44i7xa

Harvey Weinstein w 2004 r. otrzymał Order Imperium Brytyjskiego za nadzwyczajne zasługi dla brytyjskiego przemysłu filmowego i wybitny wkład w kulturę. Odznaczenie wręczała mu sama Elżbieta II. Jak donosi teraz "The London Gazette", zirytowana królowa zmieniła zdanie i zdecydowała się odebrać producentowi to szczególne wyróżnienie.

"Królowa nakazała anulowanie i unieważnienie nominacji Harveya Weinsteina na Honorowego Komandora Wielce Wspaniałego Orderu Imperium Brytyjskiego kategorii cywilnej z dnia 29 stycznia 2004 r. oraz wykreślenie jego nazwiska z rejestru wspomnianego Orderu" - napisano w specjalnym biuletynie, w którym publikowane są wszelkie ogłoszenia królewskie i rządowe.

Harvey Weinstein i królowa Elżbieta II w 2004 r. Getty Images
Harvey Weinstein i królowa Elżbieta II w 2004 r. (Getty Images)

Przypomnijmy, że w październiku 2017 r. wyszło na jaw, że Harvey Weinstein przez 30 lat swojej kariery molestował kobiety. Jak wynikało z relacji magazynów "New York Times" i "New Yorker", dochodziło też do gwałtów. Gdy afera zaczęła zataczać coraz większe kręgi w Hollywood, milczenie przerwały ofiary producenta m.in. Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Asia Argento, Lucia Evans, Mira Sorvino, Ashley Judd i Terry Crews. Łącznie na liście pokrzywdzonych znalazły się 82 nazwiska.

d44i7xa

Pod koniec lutego 2020 r. nowojorski sąd uznał Weinsteina winnym dwóch stawianych mu zarzutów: gwałtu trzeciego stopnia na aktorce Jessice Mann i przestępstwa seksualnego pierwszego stopnia na asystentce produkcji "Project Runway" Mimi Haleyi.

W marcu został skazany na 23 lata więzienia. Został za to uniewinniony z najpoważniejszego zarzutu, czyli "drapieżnej napaści na tle seksualnym" w stosunku do aktorki Annabelli Sciorry, za który groziła mu kara dożywocia.

Harvey Weinstein jest producentem ponad 300 filmów, (m.in. "Pulp Fiction", "Zakochany Szekspir", "Angielski pacjent", "Władca Pierścieni") i jednym z najpotężniejszych ludzi w Hollywood. Według wyliczeń "Daily Mail" podczas ceremonii rozdania Oscarów więcej osób dziękowało ze sceny Weinsteinowi niż Bogu.

d44i7xa

Harvey Weinstein oskarżony o molestowanie. "Największy knur w Hollywood"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44i7xa

Podziel się opinią

Share
d44i7xa
d44i7xa