Trwa ładowanie...
06-09-2006 14:55

Krystyna Feldman nagrodzona w Zimbabwe

Krystyna Feldman nagrodzona w Zimbabwe
d3qhznm
d3qhznm

Krystyna Feldman za rolę w "Moim Nikiforze" oraz film "Melodramat" zostali nagrodzeni na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Zimbabwe, który zakończył się 3 września.

Krystyna Feldman otrzymała nagrodę za Najlepszą Rolę Kobiecą. Aktorka znalazła uznanie u jurorów wspaniałą kreacją w filmie "Mój Nikifor". Natomiast obraz Filipa Marczewskiego "Melodramat" otrzymał nagrodę w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy.

Ale to nie koniec laurów dla obrazu Marczewskiego. "Melodramat" został również nagrodzony za zdjęcia na Next Frame Film Festival w USA. W uzasadnieniu werdyktu podkreślono znaczenie zdjęć Radka Ładczuka.

To kolejne wyróżnienie dla operatora "Melodramatu". Poprzednio otrzymał on nagrodę za najlepsze zdjęcia na "Węgiel Film Festiwal" w Cieszynie i na przeglądzie "Łodzią po Wiśle".

d3qhznm

Next Frame Film Festiwal odbywa się w Filadelfii. Prezentowane są na nim krótkometrażowe filmy dokumentalne, fabularne, eksperymentalne i animacje. W tym roku nagrodzono przede wszystkim filmy studenckie. Jak co roku Next Frame stawia sobie za cel wypromowanie na świecie ośmiu nagrodzonych na swojej imprezie filmów.

"Melodramat" będzie więc przez najbliższy rok pokazany na blisko 30 pokazach w Stanach Zjednoczonych. Zapowiadanych jest też ponad 20 projekcji w Londynie, Tokio, Moskwie, Sydney i innych dużych światowych stolicach.

"Melodramat", opowiadający uniwersalną historię dojrzewania 14-letniego chłopca, znajduje się w gronie oscarowych kandydatów w kategorii Aktorski Film Krótkometrażowy. Na koncie tej przejmującej opowieści jest już wiele znaczących wyróżnień z nominacją do studenckiego Oscara na czele.

Trwają także rozmowy na temat wydania filmu na DVD w Stanach Zjednoczonych. Jeśli się powiodą, że "Melodramat" ukaże się tam w połowie przyszłego roku.

d3qhznm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qhznm