Trwa ładowanie...
02-02-2007 09:24

Książka o efektach specjalnych

Książka o efektach specjalnych
d333ax1
d333ax1

"Technologia produkcji komputerowych efektów specjalnych w polskiej kinematografii - możliwości produkcyjne na przełomie XX i XXI wieku na przykładzie wybranych filmów" Bogumiła Jochymczyka. Książka została dofinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Książka jest całkowicie autorskim spojrzeniem na produkcję efektów specjalnych stosowanych w profesjonalnej kinematografii na przełomie stulecia. Autor podaje garść faktów z historii efektów specjalnych, ale nie omawia szczegółowo sposobów realizacji efektów scenotechnicznych i optycznych w Polsce - choć i o tym jest mowa. Natomiast mamy tu do czynienia przede wszystkim z unikatowymi opisami technologii tworzenia efektów wizualnych przy pomocy komputerów. Bogumiłowi Jochymczykowi udało się nie tylko usystematyzować opisy poszczególnych metod pracy nad efektami, ale także dotrzeć do najpoważniejszych producentów komputerowych SFX w Polsce i pozyskać ich do życzliwej współpracy. Autor, absolwent wydziału RTV Uniwersytetu Śląskiego, rozszerzył zasadniczy tekst o trzy aneksy:
- spis największych firm produkujących efekty komputerowe na świecie,
- wykaz firm polskich,
- spis laureatów nagrody Akademii Filmowej za efekty specjalne.

Książka dofinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Patronat medialny: www.stopklatka, Film&TV Kamera.

Telewizja Polska S.A., Kanał "Kultura" przedstawiła tę książkę w programie poświeconym efektom specjalnym w dniu 11.12.2006 (50’), gdzie wydawcy i autorowi towarzyszyli polscy twórcy komputerowych SFX oraz ich amerykańscy odpowiednicy przebywający na rekonesansie w Polsce (prowadzenie - Michał Chaciński)
.

Ilość stron: 141, barwna wkładka na kred.pap. 8 stron (z przykładami SFX) Sprzedaż wysyłkowa: info@montevideo.pl za zaliczeniem pocztowym (osoby fizyczne)
lub płatne przelewem (firmy podające nip).

d333ax1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d333ax1