Trwa ładowanie...
d1w4g2l

Księżniczka Łabędzi III: Skarb Czarnoksiężnika

Najnowsze informacje
3.0
(1 głos)
Oceń:
Księżniczka Łabędzi: Skarb czarnoksiężnika to trzecia część filmu animowanego dla dzieci, dzięki któremu młody widz po raz kolejny będzie mógł przenieść się w świat przygody, magii oraz miłości.
d1w4g2l
WP Film
Źródło: WP Film

Księżniczka Łabędzi III: Skarb czarnoksiężnika - ogólne informacje

Księżniczka Łabędzi III: Skarb czarnoksiężnika to amerykański film animowany, który jest kontynuacją dwóch poprzednich części: Księżniczka Łabędzi i Księżniczka Łabędzi II: Tajemnica zamku. Animacja oparta jest historii z baletu Jezioro łabędzie.

Księżniczka Łabędzi III: Skarb czarnoksiężnika - fabuła

W pięknej krainie, na zamku stojącym nad Jeziorem Łabędzim, trwa radosna krzątanina z racji zbliżającego się uroczystego festiwalu. Wśród powszechnego szczęścia wszyscy na chwilę zapominają o złu, które nigdy nie śpi. Gdy wszyscy zajęci są szykowaniem się na wspaniałą zabawę, zła Zelda przy pomocy ptasiego sługi dowiaduje się, że zapiski Rothbarta zawierające mroczne tajemnice zakazanej sztuki nie zostały unicestwione.

Czarownica wymyślając fortel i udając biedną, nieszczęśliwą dziewczynę trafia za mury zamku. Tam podstępnie zdobywa klucze do komnaty, gdzie ukryta jest magiczna, zakazana sztuka.

Wchodząc w posiadanie księgi, chce czym prędzej zrealizować swój nikczemny plan. Zaklęty skarb, który ukradła, daje nieograniczoną moc właścicielowi. Wypowiadając na głos zaklęcia zawarte w tajemniczej księdze, Zelda szykuje się na dokonanie totalnego zniszczenia, jednak wiedźma szybko zauważa, że formuła nie działa. To roztropny książę Derek oderwał ostatnie słowo zaklęcia, czyniąc zapiski siejące zniszczenie niepełnymi i bezużytecznymi.

Lecz zacięta Zelda tak łatwo się nie poddaje i porywa Odettę, aby zmusić księcia do wyjawienia brakującego słowa.

Derek i przyjaciele księżniczki mają inny plan. Szybko wyruszają w drogę tropem wiedźmy i uprowadzonej, aby odbić Odettę siłą, a złą Zeldę ukarać.

Księżniczka Łabędzi III: Skarb Czarnoksiężnika
Tytuł oryginalny

Swan Princess III: The Mystery of the Enchanted Treasure, The

Gatunek

animowany, familijny, baśń

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1998

Data światowej premiery

04.08.1998

Czas trwania

71 min.

Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w4g2l
d1w4g2l
d1w4g2l