Trwa ładowanie...
24-04-2007 11:43

Kto pokieruje rozrywką TVP1?

Share
Kto pokieruje rozrywką TVP1?
d4adgb8

Roszady personalne w Telewizji Polskiej. Dwaj wicedyrektorzy TVP1 Paweł Nowacki oraz Maciej Muzyczuk rozstają się ze swoimi stanowiskami.

Powołany za czasów Bronisława Wildsteina Nowacki był odpowiedzialny za informację i publicystykę. Został odsunięty od bieżących prac, kiedy po prawie półrocznym zwolnieniu na fotel dyrektora TVP 1 powróciła na początku marca Małgorzata Raczyńska. Nowacki napisał list do prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego, w którym zalecał dymisję Raczyńskiej, zarzucając jej narażanie TVP na kompromitację i straty finansowe. W odpowiedzi Raczyńska poprosiła o zdymisjonowanie Nowackiego.

Maciej Muzyczuk zastępca dyrektora ds. audycji artystycznych i rozrywkowych, znalazł się w lepszej sytuacji. Wbrew prasowym spekulacjom nie opuści on szeregów publicznego nadawcy. - Pan wicedyrektor na własny wniosek zajmie się produkcją i realizacją dokumentalnych filmów historycznych. Zatem nastąpiła jedynie zmiana formuły współpracy- tłumaczy Katarzyna Twardowska z Zespołu Rzecznika Prasowego TVP.

Według nieoficjalnych informacji dotychczasowe stanowisko Muzyczuka może wkrótce przejąć dyrektor radiowej Jedynki Marcin Wolski, który przechodzi do TVP i finalizuje negocjacje z Urbańskim. Sam Wolski nie chce jednak oficjalnie komentować tych doniesień.

d4adgb8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4adgb8
d4adgb8