Trwa ładowanie...
Megafon.pl
23-12-2016 09:30

Kuba Czekaj i Michael Winterbottom jadą do Berlina

Najnowszy film Michaela Winterbottoma - "On the Road" - otworzy młodzieżową sekcję festiwalu Berlinale. Organizatorzy zaprosili do cyklu również "Królewicza Och" Kuby Czekaja z Polski.

Share
Kuba Czekaj i Michael Winterbottom jadą do BerlinaŹródło: Materiały prasowe
d15y6g6

"On the Road" to muzyczny dokument o grupie Wolf Alice. Twórca podąża za bohaterami w trakcie trasy koncertowej po Wielkiej Brytanii. Film przedstawiony zostanie w ramach sekcji 14plus, będącej częścią programu Generation, w którym prezentowane są również Kplus (filmy dla dzieci).

Głównym bohaterem "Królewicza Olch" jest utalentowany 14-letni chłopiec, który rozpoczyna naukę na uniwersytecie. Pracuje nad teorią światów równoległych, których łącznikiem - jak z początku sądzi - jest światło. Chłopiec ma niezwykły umysł i pokaleczoną duszę, której nie jest w stanie uleczyć matka autorytarnie kierująca jego życiem. Pojawienie się ojca po latach nieobecności ustanawia nowy porządek. Chłopiec z rąk matki przechodzi pod opiekę mężczyzny. Między trójką bohaterów krętą drogą tworzy się więź, ale ich wspólne szczęście nie trwa długo. Chłopiec dochodzi do rozwiązania zagadki przejścia między światami, wyrusza w podróż, na szali kładzie swoje życie. W głównej roli występuje debiutant Stanisław Cywka.

Do tej pory organizatorzy wybrali do programu 15 pełnometrażowych filmów. Poza "On the Road" to m.in. "Almost Heaven" (reż. Carol Salter), "Emo the Musical" (reż. Neil Triffett) czy "Mulher do pa" (reż. Cristiane Oliveira). Pełną listę można znaleźć pod tym adresem.

Przewodniczącym Jury Konkursu Głównego Berlinale, w którym przedstawiony zostanie "Pokot" Agnieszki Holland, będzie holenderski reżyser i scenarzysta Paul Verhoeven.

67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie odbędzie się w dniach 9-19 lutego 2017 roku.

d15y6g6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15y6g6
d15y6g6