Trwa ładowanie...
18-04-2007 14:02

Luc Besson dla dobra planety

Luc Besson dla dobra planetyŹródło: UIP/ fot. "Wróg u bram"
d4pmqzm
d4pmqzm

Luc Besson i fotograf Yann Arthus-Bertrand rozpoczną pracę nad wspólnym projektem.

Długometrażowy film "Boomerang" zostanie nakręcony w 60 krajach. Obraz ukaże miejsca, w których naturalne środowisko jest w jakiś sposób zagrożone. Zdjęcia rozpoczną się na plantacji soi w Brazylii, gdzie lasy deszczowe wycina się, aby zdobyć grunt pod pola uprawne.

- Problemy Ziemi wiążą się ze sobą - tłumaczy Arthus-Bertrand. - Film będzie refleksją na ten temat. Zamierzamy kręcić w najpiękniejszych miejscach na świecie.

Fotograf znany jest - także w Polsce - jako autor wystawy "Ziemia z nieba", którą prezentowano w plenerze. Aktywny działacz na rzecz ekologii powołał również do życia serwis goodplanetinfo.com. Strona, będąca źródłem informacji na temat środowiska naturalnego, powstała we współpracy z amerykańskimi i europejskimi uniwersytetami.

d4pmqzm

Obraz "Boomerang" zostanie udostępniony do dystrybucji za darmo z chwilą, gdy inwestorzy odzyskają włożony w produkcję kapitał powiększony o 10 procent.

- Czegoś takiego nigdy wcześniej nie zrobiono w przemyśle filmowym - zwraca uwagę Arthus-Bertrand. - To trochę skomplikowane, ale chcemy udostępnić obraz za darmo, żeby mogło go zobaczyć tak wielu ludzi, jak to tylko możliwe.

Ostatnim dziełem Luca Bessona jest film "Taxi 4", którego premierę w naszym kraju zaplanowano na 27 kwietnia.

d4pmqzm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4pmqzm