Trwa ładowanie...
mad max

"Mad Max": Maraton serii na 18. FF Cropp Kultowe

Share
"Mad Max": Maraton serii na 18. FF Cropp Kultowe
Źródło: East news
d1m8p7r

Jedna z najgorętszych premier tego sezonu budziła emocje już od roku, a sam filmowy trailer sprawił, że serca fanów zabiły znacznie szybciej. Wraz z kolejną częścią postapokaliptycznej serii *George’a Millera – na ekrany kin wraca Mad Max, dźwięk silników i samochodowa zadyma.*

Na ten moment warto było czekać. Polscy fani będą mogli zobaczyć film w dniu amerykańskiej premiery tylko na 18. Festiwalu Filmowym Cropp Kultowe w Katowicach. Kolejnym wydarzeniem tegorocznej edycji będzie pierwszy w kraju maraton słynnej serii George’a Miller, na który złożą się pokazy MAD MAX, MAD MAX II: WOJOWNIK SZOS oraz MAD MAX: NA DRODZE GNIEWU. To jedna z nielicznych okazji, by pierwszy raz od kilkudziesięciu lat zobaczyć te kultowe tytuły na dużym ekranie. Po raz pierwszy widzowie zobaczą te klasyki kina postapokaliptycznego w nowej, zrekonstruowanej wersji.

Mad Max otworzył drzwi do kariery reżyserowi George’owi Millerowi, ale przede wszystkim Melowi Gibsonowi, którego kariera, dzięki występom w serii, nabrała rozpędu. Mieszanka science fiction, kina drogi i westernu osadzona w postapokaliptycznym świecie błyskawicznie podbiła serca fanów, a filmy zyskały status kultowych. Historia szalonego Maxa, byłego policjanta, który mści się za zamordowanie rodziny i wędruje przez zniszczoną wojną nuklearną ziemię, to baza, na której Miller buduje świat pozbawiony zasad i praw, za to pełen ognia, przemocy i szaleństwa.

"Mad Max: Na drodze gniewu" Rockatansky’ego. W tytułowej roli Mad Maxa zobaczymy tym razem Toma Hardy’ego znanego m.in. z roli Bane’a w ostatniej części trylogii przygód Batmana w reżyserii Christophera Nolana (Mroczny Rycerz powstaje). Na drodze gniewu pojawi się zdobywczyni Oscara Charlize Theron (Monster, Prometeusz), która wciela się w rolę Imperatorki Furiosy.

d1m8p7r

Prześladowany przez demony przeszłości Mad Max uważa, że najlepszym sposobem na przeżycie jest samotna wędrówka po świecie. Zostaje jednak wciągnięty do grupy uciekinierów przemierzających tereny spustoszone przez wojnę nuklearną (Wasteland) w pojeździe zwanym War Rig, prowadzonym przez Imperatorkę Furiosę. Uciekają z Cytadeli sterroryzowanej przez Immortana Joe’ego, któremu odebrano coś wyjątkowego. Rozwścieczony watażka zwołuje wszystkie swoje bandy i wytrwale ściga buntowników, podczas gdy na drogach toczy się wysokooktanowa wojna.

  1. Festiwal Filmowy Cropp Kultowe odbędzie się w Katowicach między 15 a 24 maja. Karnety można kupić na stroniewww.ticketportal.pl w cenie 100 zł (dla uczniów i studentów) oraz 125 zł (dla pozostałych osób).

Szczegółowych informacji na temat kolejnych szczegółów programu wydarzenia można szukać na stronie: www.croppkultowe.pl

d1m8p7r

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m8p7r
d1m8p7r