Trwa ładowanie...

Magdalena Cielecka: Chciałabym być mężczyzną

Share
Magdalena Cielecka: Chciałabym być mężczyzną
d1e1wj4

Magdalena Cielecka jest młodą, ale bardzo cenioną aktorką teatralną i filmową. Na scenie zadebiutowała w 1992 r. rolą dziecka w przedstawieniu "Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej na deskach krakowskiego Teatru Starego. Trzy lata później ukończyła PWST w Krakowie i po raz pierwszy wystąpiła przed kamerami w filmie "Pokuszenie". Za kreację, którą stworzyła w tym obrazie Cielecka otrzymała wiele prestiżowych nagród m.in. na FPFF w Gdyni, na Festiwalu w Genewie i Tokio.

**

Życiowe motto**

d1e1wj4

Wszystko jest po coś.

**

Internet to dla mnie...**

d1e1wj4

konieczność w granicach rozsądku.

**

Najważniejsza książka**

d1e1wj4

Trudno byłoby mi wskazać kilka, co dopiero wymienić jedną.

**

Nie wierzę...**

d1e1wj4

w większość rzeczy i zjawisk wierzę.

**

Gdybym nie była sobą, chciałabym być...**

d1e1wj4

mężczyzną...

**

Najważniejszy wynalazek ludzkości**

d1e1wj4

Koło.

**

Najbliższym z czterech żywiołów jest mi...**

Powietrze, rozumiane jako przestrzeń, lekkość, świeżość.

**

Najważniejszym dniem w moim życiu był...**

ciągle przede mną.

Na początku swojej drogi aktorskiej, poświęcając się grze w teatrze rzadko pojawiała się w filmie, jeszcze rzadziej (nie licząc Teatru TV) w telewizji. Trzy lata po debiucie filmowym zagrała w filmie „Amok” Natalii Korynckiej-Gruz. Popularność na większą skalę przyniosły jej nie tylko role filmowe, ale też udział w znanych serialach telewizyjnych: sensacyjnym „Defekcie” (2003-2005, obok Piotra Fronczewskiego)
, „Oficerze” (2004-2005), czy „Magdzie M.” (2005). W 2004 roku aktorka zagrała jedną z głównych ról w filmie „Trzeci” Jana Hryniaka (obok Marka Kondrata). Rok później wystąpiła obok Leona Niemczyka w filmie „Po sezonie”. W 2006 roku pojawiła się aż w trzech produkcjach: „S@motność w sieci” Witolda Adamka, „Palimpsest” Konrada Niewolskiego oraz w debiutanckim „Chaosie” Xawerego Żuławskiego. Kolejnym projektem jest najnowszy film Andrzeja Wajdy "Katyń". Magdalena Cielecka w kinie polskim stworzyła wiele charakterystycznych portretów młodych, nowoczesnych kobiet.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1e1wj4

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e1wj4
d1e1wj4