Magdalena Cielecka: Chciałabym być mężczyzną
Magdalena Cielecka jest młodą, ale bardzo cenioną aktorką teatralną i filmową. Na scenie zadebiutowała w 1992 r. rolą dziecka w przedstawieniu "Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej na deskach krakowskiego Teatru Starego. Trzy lata później ukończyła PWST w Krakowie i po raz pierwszy wystąpiła przed kamerami w filmie "Pokuszenie". Za kreację, którą stworzyła w tym obrazie Cielecka otrzymała wiele prestiżowych nagród m.in. na FPFF w Gdyni, na Festiwalu w Genewie i Tokio.
**
Życiowe motto**
Wszystko jest po coś.
**
Internet to dla mnie...**
konieczność w granicach rozsądku.
**
Najważniejsza książka**
Trudno byłoby mi wskazać kilka, co dopiero wymienić jedną.
**
Nie wierzę...**
w większość rzeczy i zjawisk wierzę.
**
Gdybym nie była sobą, chciałabym być...**
mężczyzną...
**
Najważniejszy wynalazek ludzkości**
Koło.
**
Najbliższym z czterech żywiołów jest mi...**
Powietrze, rozumiane jako przestrzeń, lekkość, świeżość.
**
Najważniejszym dniem w moim życiu był...**
ciągle przede mną.
Na początku swojej drogi aktorskiej, poświęcając się grze w teatrze rzadko pojawiała się w filmie, jeszcze rzadziej (nie licząc Teatru TV) w telewizji. Trzy lata po debiucie filmowym zagrała w filmie „Amok” Natalii Korynckiej-Gruz. Popularność na większą skalę przyniosły jej nie tylko role filmowe, ale też udział w znanych serialach telewizyjnych: sensacyjnym „Defekcie” (2003-2005, obok Piotra Fronczewskiego)
, „Oficerze” (2004-2005), czy „Magdzie M.” (2005). W 2004 roku aktorka zagrała jedną z głównych ról w filmie „Trzeci” Jana Hryniaka (obok Marka Kondrata). Rok później wystąpiła obok Leona Niemczyka w filmie „Po sezonie”. W 2006 roku pojawiła się aż w trzech produkcjach: „S@motność w sieci” Witolda Adamka, „Palimpsest” Konrada Niewolskiego oraz w debiutanckim „Chaosie” Xawerego Żuławskiego. Kolejnym projektem jest najnowszy film Andrzeja Wajdy "Katyń". Magdalena Cielecka w kinie polskim stworzyła wiele charakterystycznych portretów młodych, nowoczesnych kobiet.